kézilabda

2019.03.20. 09:58

Megyei derbik az NB II-ben

A Veszprém Pannon SE a vártnál sokkal magabiztosabban nyerte meg a női kézilabda NB II megyei rangadóját a Vámos ellen. A férfiaknál a dobogóra hajtó KK Ajka egyik legnagyobb riválisát, a Várpalotát fektette két vállra.

A Veszprém Pannon SE (feketében) teljesen megérdemelten győzte le a megyei rivális Nemesvámost Fotó: Penovác Károly

Férfi

BKSE U23-Telekom U23

39-41 (20-17)

Balatonfüred, 100 néző. V.: Horváth, Marton.

Gólzáporos mérkőzésen három gólos hátrányt ledolgozva tudott nyerni a megyei rangadón a Telekom U23.

KK Ajka-Várpalotai BSK

23-17 (10-11)

Ajka, 250 néző. V.: Kovács, Mándli. KK Ajka: Horváth, Komendánt, Blázsovics (kapusok) – Zeitler V. 1, Meiczinger 2, Bajnóczi 6, Erőss, Fülöp 4, Bonyhádi 5, Ignácz 2, Márkus 1, Szrgyan 1, Zeitler D., Klespitz 1, Bors. Huber. Megbízott edző: Tömör Csaba. VBSK: Lakatos, Fekete (kapusok) – Szili, Szabó 1, Tolnai 2, Gáspár 1, Hegyi, Devecseri, Galambos 2, Csóka 3, Foki 4, Dröszler, Dobos 3, Varga, Patkós 1, Szikra. Edző: Soha Gergő.

Kiállítások: 18, ill. 14 perc.

Hétméteresek: 1/0, ill. 7/5.

A szomszédvári rangadón Tömör Csaba ült a kispadon megbízott edzőként, mivel a szövetség Poór Tamást három mérkőzésre eltiltotta. A dobogós helyekért küzdő csapatok rangadóján a hazaiak kezdtek jobban (4-1), ám tíz perces góltalanság után fordított a Palota (4-5). A feszült, izgalmas hangulatban több kiállítás is borzolta a kedélyeket, többször játszottak emberelőnyben a csapatok. A félidő végéig kiegyenlített küzdelmet láthattunk.

A második játékrész közepéig felváltva vezettek a csapatok (15-14), ám ezután Horváth remek védéseivel 19-14-re meglépett az Ajka. A VBSK mindent megtett a felzárkózásért, ám a házigazdák ügyesen őrizték előnyüket (21-16) és biztos győzelmet arattak.

Szentgotthárd-Bajnok DSE

18-28 (8-13)

Szentgotthárd, 200 néző. V.: Csányi, Drinóczi.

Magabiztosan nyert a listavezető idegenben is.

Tarján SE-Bakonyerdő

37-29 (20-13)

Tarján, 60 néző. V.: Csorba, Czövek.

A pápaiak már az első félidőben komoly hátrányba kerültek, nem volt egy súlycsoportban a két csapat.

Női

Bajnok DSE-Veszprém Pannon SE

20-28 (12-12)

Veszprém, 100 néző. V.: Gáspár, Vörös.

A legjobb góllövők: Vida 5, Gaál 3, Máté 3, ill. Ács 10, Németh 7, Végh 5.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 6/4, ill. 1/1.

A megyei rangadó első félideje rendkívül kiegyenlített játékot hozott: hol a Vámos, hol a Veszprém vezetett egy-két góllal. A hazaiakat a félidő hajrájában azonban Máthé Fanni sérülése megakasztotta, a VPSE így döntetlenre mentette a játékrészt. A térfélcserét követően a Veszprém sokkal határozottabban kézilabdázott (12-14, 16-18). A félidő közepén pedig hat veszprémi gólra csupán egy vámosi válasz érkezett, így a VPSE ellépett 23-17-re. A hátralévő időben már csak egy csapat volt a pályán, a Vámos láthatóan feladta a mérkőzést, a VPSE pedig teljesen megérdemelten megnyerte a derbit és a két pontot.