hosszú távon győzött

2019.05.15. 11:51

Ajkai fiatal nyerte az országos úszó bajnokságot

Fölényes győzelmet aratott Szabó Dávid a Békéscsabán megrendezett IV. nyíltvízi úszás országos medencés bajnokságon a 14-15-évesek között.

A hosszú távúszó ob-n a Rája 94 Úszóklub sportolója 5000 méteren tette próbára tudását, ahol 56:45.03 perces eredménnyel utasította maga mögé a mezőnyt. Szabó Dávid nagy fölénnyel nyerte meg az aranyérmet, Farkas András tanítványa közel 30 másodpercet vert a második helyezettre.

A lányoknál Szóka Júlia állt rajtkőre 5000 méteren ugyancsak a 14-15 évesek mezőnyében. Az ajkai úszó 1:02:35 órával a hatodik helyen végzett.

Szabó Dávid (középen) országos bajnoki címet ünnepelhetett Fotó: Rája 94 Úszóklub

A 12-13 évesek között Palkovics Adél mérette meg magát. A 3000 méteres versenyszámban 37:30.02 perces idővel ötödikként csapott célba.

A fiatalokat Farkas András készítette fel az országos bajnokságra.