nb ii

2019.05.15. 07:00

Bajnok lett a Nemesvámos

A Nemesvámos már biztosan bajnok, de az ezüst- és a bronzéremért még nyílt a harc az utolsó forduló előtt a férfi kézilabda NB II-ben az Ajka, a Telekom U23 és a VKKFT U23 között.

KK Ajka–Ácsi Kinizsi 38-20 (20-6)

Ajka, 100 néző. V.: Bán-Farkas, Miksó. KK Ajka: Horváth – Zeitler V. 2, Kiss 2, Bajnóczi 4 (1), Erőss 2, Fülöp 7, Bonyhádi 6 (1). Csere: Blázsovics, Kommendánt (kapusok), Zeitler D. 4, Huber 5, Klespitz 3, Ignácz 3. Edző: Poór Tamás.

Kiállítások: 10, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3.

Nagyszerűen kezdték az ezüstéremre hajtó ajkaiak a találkozót (13. perc: 9-2). A vendégek játékába sok hiba csúszott, a hazaiak könnyű gólokat lőve a szünet előtt eldöntötték a két pont sorsát. A folytatásban Poór Tamás valamennyi játékosának lehetőséget adott, amit látványos gólokkal háláltak meg a fiatalok.

VBSK–Nemesvámos 30-33 (17-16)

Várpalota, 200 néző. V.: Ágnecz, Sipos. Kiegyenlített első félidő után a végjátékban a rutinosabb csapat nyert. A legjobb nemesvámosi gólszerzők: Gulyás 9, Iváncsik 7, Bábos 5, Kovács L. 5.

Az állás: 1. Nemesvámos 36, 2. Telekom U23 32, 3. KK Ajka 31, 4. Veszprémi KKFT U23 31, 5. Várpalotai Bányász SK 28, 9. Balatonfüredi KSE U23 17, 11. Bakonyerdő Pápa 6.

Női

Tolna KC–Nemesvámos 34-35 (18-16)

Tolna, 90 néző. V.: Szászfai, Tasnádi. Legjobb nemesvámosi gólszerzők: Vida 7, Szabó 6, Kreutz 6, Gaál 4, Horák 3.

Mindössze kilencen tudtak elutazni a vámosiak, sérülések és az érettségi vizsgák miatt. A kilencfős keretben három kapus is helyet kapott, egyikük így mezőnyjátékosként szerepelt. A Tolna már hat góllal is ellépett, azonban a nagy szívvel és akarattal küzdő Nemesvámos fordított és elképesztő hajrában megszerezte a két pontot.

PEAC–Veszprém Pannon SE 25-30 (13-15)

Pécs, 50 néző. V.: Hovány, Ubornyák. A legjobb veszprémi gólszerzők: Ács 10, Németh K. 10, Kun 3.

Már az első félidőben is rendre két-három góllal vezetett a Veszprém, a második fél­időben pedig Ács és Németh vezérletével fontos győzelmet szerzett a VPSE.

Az állás: 1. Kozármisleny U22 40, 5. Veszprém Pannon SE 25, 9. Bajnok DSE Nemesvámos 17.