kézilabda NB I/B

2019.09.16. 10:46

Fontos idegenbeli sikerrel kezdtek a füredi fiatalok

Remek játékkal, értékes győzelemmel rajtolt el a Balatonfüredi KSE U21-es gárdája a férfi kézilabda NB I/B-ben.

A Balatonfüredi KSE U21 (a képen Vajda Huba) fontos sikert ért el Fotó: Pesthy Márton/Napló

Fotó: Pesthy Márton/Napló

NEKA-BKSE U21 25-28 (11-16)

Balatonboglár, 150 néző. V.: Csányi, Drinóczi. Balatonfüredi KSE U21: Seprős, Lakatos (kapusok) – Tóth D. 5, Tóvizi, Vajda 4, Szász 2 (2), Brandt 2, Varga M. 2, Ág, Klucsik, Kőhegyi 3, Orbán 5, Hegyi, Draskovics 1, Határ 3, Jánosi 1. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3.

Két gyors füredi góllal indult a találkozó, s az 5. perc végén már 5-2-re vezetett a füredi együttes. Határ kiállítását kihasználva felzárkóztak az akadémisták, majd Seprős hetest hárított, így megakadályozta az egyenlítést.

A folytatásban állandósult a két-három gólos különbség (7-9), majd az első negyedóra végén egy 3-0-ás rohanással 12-7-re meglépett a Füred. A félidő végén 11-16 állt az eredményjelzőn

Szünet után előbb két góllal közelebb zárkózott a NEKA (13-16), de a következő percekben újabb találatokkal ismét nyílttá tette a mérkőzést a házigazda (42. perc: 18-20). Kárpáti Krisztián időkérése után azonban nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a balatonfürediek, öt góljuk is válasz nélkül maradt (51. perc: 18-25), s ezzel el is dőlt a két pont sorsa.