kosárlabda nb I/B

2019.11.22. 21:49

Újra a győzelem útján a pápaiak

Az NB I/B-s kosárlabda-bajnokság 11. fordulójában a Kecskemét ellen megszakította két mérkőzés óta tartó nyeretlenségi szériáját a Concordia Motax KC Pápa.

Haraszti Gábor

Jó ritmusban játszott a csapat Fotó: Penovác Károly/Napló

Fotó: Penovác Károly/Napló

Pápa–KTE-Duna Aszfalt 71-62 (16-13, 18-21, 21-14, 16-14)

Pápa, 100 néző. V.: Gál, Varga-Záray, Kéri. Concordia Motax KC: Balla 13, Burai 11, Murai 6, Kocsis 4, Bakos, cserék: Sonyák 16/3, Horváth 13/9, Hódi 3/3, Keller 3, Márton L. 2. Edző: Kálmán László. KTE: Cserkó 5/3, Tóth 3/3, Velkey 3/3, Popa, Varga. Csere: Plézer 22/3, Fülöp 9, Orgona 9/3, Kucsera 11/3, Nagy. Edző: Váradi Kornél.

Parádésan kezdte a mérkőzést a hazai alakulat, négy perc játékot követően 12-0 állt a táblán. A vendégek edzője időt kért, Orgona, Cserkó és Tóth tripláival hat pontig zárkóztak a vendégek, (19-13). A második negyedben egy labdára faragta a különbséget a KTE, (37-34). A folytatásban Horváth hármasaival, egy 15-0-s futással ismét maguk felé billentették a mérleg nyelvét a pápaiak. Az utolsó tíz percben 7-0-val kezdett a Pápa, a lepattanók terén is javult, így megszilárdította vezető pozícióját, ami elégnek bizonyult a győzelemhez, de a folytatásban – főleg a húzóemberektől – ennél több kell.

Kálmán László: – Védekezésben megtalálták a gyenge pontjainkat, de a második félidőben jobban koncentráltunk, a végén pedig zóna ellen jó ritmusban játszottunk. Helyenként már igazán jó csapatmunkát produkáltunk.