labdarúgó megye I

2020.03.02. 06:59

Kiütötte riválisát a Balatonalmádi

Az MTD Hungária labdarúgó megyei I. osztály első tavaszi fordulójában a Magyarpolány szolgáltatta a forduló legnagyobb meglepetését, miután hazai pályán fektette két vállra a dobogóra áhítozó Tihanyt.

Fotó: Balogh Ákos/Napló

B.tomaji SE–Gyulafirátót 2-2 (1-1)

Badacsonytomaj, 120 néző. Jv.: Kubicsek M. B.tomaji SE Bonvino: Péntek – Baumann, Kocsor, Mékli, Csík, Csala, Kiss J., Csik, Gelencsér, Kovács M., Pintér. Edző: Lukács László.

Gyulafirátót SE: Gyurmánczi – Balta N., Vaczola M., Iván, Ring, Zágor, Ódor, Balta G., Kövesi, Tímár, Felföldi. Edző: Polonkai Csaba.

Gólszerzők: Kiss J., Mékli, ill. Balta N. (2).

Kiállítva: Gelencsér (68.), ill. Iván (32.).

A 2. percben hátrányba kerülő hazaiak rengeteg ziccert hagytak kihasználatlanul és 35 percnyi emberelőny is kevés volt a három pont megszerzéséhez. A hajrában a vendégek ziccert hibáztak, a hazai csapat pedig véleményes szituációban csak szabadrúgást rúghatott büntető helyett.

Jók: Pintér M., Csik M., Csala F., illetve Ódor N., Balta N., Gyurmánczi R. a mezőny legjobbja.

Tudósított: Lukács László.

TIAC VSE–Ajka Kristály 0-2 (0-0)

Tapolca. Jv.: Bors B. TIAC VSE: Schmidhoffer (Ságvári) – Szabó D., Bardon (Illés), Péter B. (Vadas), Pölczmann, Péber K. (Ladányi), Horváth B., Dobján, Nagy M., Vella, Tálos (Komjáti). Edző: Dobján Krisztián.

Ajka Kristály SE: Dróth – Györkös, Tisonyai (Krén), Hauser T. (Szarka), Szedlacsek, Král, Ambrus (Hauser R.), Szélessy, Magyar, Bakó (Móger), Kungl. Edző: Jeney Gyula, Szabó Zoltán.

Gólszerzők: Szedlacsek, Szarka.

Tihanyi FC–Magyarpolány 1-2 (1-1)

Tihany. Jv.: Holczbauer F. Tihanyi FC: Sevinger – Dévényi, Németh K. (Burgyán), Kovács Á., Horváth B. (Erőss), Siliga (Horváth Á.), Slemmer, Nemes Á. (Sudár), Klauz, Király, Nemes G. Edző: Lukács István.

Magyarpolány SE: Kócsár – Bukovics, Molnár P., Polt B. (Czepek), Bencsik, Polt P. (Veisz), Schönberger, Döbrösi M., Szommer, Kardos, Döbrösi G. Edző: Piri Ottó.

Gólszerzők: Király, ill. Polt B., Bencsik.

Herendi PSK–Csetény SE 0-0

Herend. Jv.: Bódi A. Herendi PSK: Károlyi – Takács L. (Molnár L.), Magasházi (Simányi), Albrecht, Sóskuthy Z., Takács B., Meleg, Sóskuthy B., Stáhl, Bachstetter (Marosi), Molnár T. Edző: Marosi István.

Csetény SE: Diós – Hornyacsek R. (Turner), Danó, Hornyacsek E. (Veress), Nagy R., Bánfalvi, Lukács, Nagy E., Nagy M. (Juhász), Kakas, Bíró (Hárer). Edző: Kakas József.

Balatonfüred–Péti MTE 3-0 (1-0)

Balatonfüred, 100 néző. Jv.: Gecző A. Balatonfüredi FC: Szatmári – Emperger, Rápó (Szabó B.), Imre (Barcza), Csikós (Megyeri), Róth (Horváth Bá.), Henn (Horváth Bo.), Kós, Burucz, Bene, Bella. Edző: Sowunmi Thomas.

Péti MTE: Varga Zs. – Gyurcsek, Pálfi, Nagy R. (Morina), Vachtler, Marton, Szőke, Petróczi, Vajda, Tálos (Győri). Edző: Nagy Krisztián.

Gólszerzők: Bene, Róth, Henn.

Az első félidő végéig komolyabb említésre méltó esemény nem történt. a 44. percben tört meg végre a jég: egy szabadrúgás után Henn Márkhoz került a labda, aki visszafordult a kapu felé és 15 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot.

A második félidőt energikusabban kezdték a hazaiak és már a 47.percben növelni tudták az előnyüket. Az 52.percben viszont ismét rezgett a péti háló: Emperger László pontos beadását a rövid saroknál Bene Zsombor lőtte a kapuba.

A Balatonfüred (piros-fehérben Bene Zsombor) idény eleji formában is biztosan szerezte meg a három pontot Fotó: Balogh Ákos/Napló

A hazai csapat idény eleji formát mutatva, de így is magabiztosan nyert a rendkívül lelkes, minden erejét a védekezésre fordító vendégcsapattal szemben, amely a nagyobb gólarányú vereség elkerülését egyszerre köszönhették a kapus és a közvetlen védelem kiváló teljesítményének, illetőleg a füredi támadók könnyelműsködéseinek.

Jók: Henn, Bene, Bella, ill. Varga, Pálfi, Petróczi.

Tudósított: Csákvári Marcell.

Várpalotai BSK–Devecser 4-2 (3-2)

Pétfürdő. Jv.: Rózsa J. Ada-Bau Várpalotai Bsk: Lujber – Papp R., Kiss Á., Szurok, Gergő, Borbély (Bátor), Balogh Á. (Szabó D.), Sanda, Zsupek, Sári, Prill (Csapó). Edző: Szabó László. Devecser SE: Nagy Sz. – Cserna, Orsós G. (Juhász), Sáringer, Budavári, Burucs, Király, Illés, Sipos Felícián (Orsós F.), Polgár (Kiss L.), Paksai. Edző: Cserna Róbert.

Gólszerzők: Kiss Á. (2), Sanda, Borbély, ill. Sáringer (2).

Úrkút SK-Fűzfői AK 3-1 (2-0)

Úrkút, 100 néző. Jv.: Pap E. Úrkút SK: Kádár – Károlyi (Jakab), Lang, Uj, Kalapács (Buchwald), Udvardi Má. (Márton), Udvardi Mó., Németh Á., Korpos, Hoós, Haman (Keller). Edző: Garai Péter.

Fűzfői AK: Lengyel – Ihász (Farkas A.), Gimes (Hencz), Mári, Balatoni, Humli, Wellesz (Mód), Magda, Szabó P., Reznyák, Czipp. Edző: Csucsánszky Zoltán.

Gólszerzők: Korpos (2), Lang, ill. Humli.

Szeles, hideg időben kezdődött az összecsapás, majd a hazaiak bő tíz perc alatt kétgólos előnyre tettek szert. A félidő végéig a hazai és a vendégkapus is bemutatott egy-egy bravúrt, így maradt a kétgólos úrkúti előny a szünetre.

A második játékrészben a vendégek gyorsan szépítettek, az Úrkút ekkor lassan, körülményesen szövögette támadásait. A félidő közepétől a hazaiak átvették az irányítást, mezőnyfölényük állandósult és csak a vendégkapus tartotta meccsben a tópartiakat. Végül a veterán Korpos fejesével végleg eldőlt a mérkőzés.

Összességében a sok helyzetet elhibázó hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott a mezőnyben jól játszó, de kapura nem igazán veszélyes vendégek ellen.

Jók: Lang, Korpos, Új , illetve Humli, Lengyel.

Tudósított: Vágfalvi Norbert.

B.almádi–Sümeg VSE 10-1 (3-1)

Balatonfüred, 100 néző. Jv.: Karsai R. Balatonalmádi SE: Borda (Jójárt) – Sánta (Zanathy), Fülöp, Hoffer, Márki (Rei­zinger), Burcsik, László, Mátyás, Kelemen, Bencsik, Kiss E. Edző: Kozma Csaba.

Sümeg VSE: Kovács Ri. – Markó, Bujtor, Kulman, Reicz, Rédei, Horváth G. (Bakos), Horváth R. (Boros), Görhes, Kovács Ro. (Cserei), Gyalog (Traista). Edző: Lázár Szilveszter.

Gólszerzők: Burcsik (3), Kelemen (2), Reizinger, Mátyás, Hoffer, Márki, László, ill. Reicz.

A találkozót Balatonfüreden rendezték meg, mert a kora tavaszi pályagondok Balatonalmádiban évek óta megoldatlanok. A Balaton-parti pálya ilyenkor játékra alkalmatlan, remélhetőleg a következő bajnokságban az új pálya elkészültével ezek a gondok megszűnnek.

Sportszerű mérkőzésen a BSE akarata érvényesült, korszerű támadásokból szebbnél szebb gólokat értek el a támadói. A vendégek egyetlen helyzetükből 2-0 után szépítettek, ezt követően azonban egyértelművé vált az Almádi fölénye. A sümegiek becsülettel küzdöttek, de ezúttal nem bírtak a hazaiakkal.

Jók: mindenki, ill. senki.

Tudósított: Jandrasics Gábor.