Az utolsó pillanatig kiélezett csatában maradt alul a Concordia Motax KC Pápa a a feljutásra aspiráló Cegléd otthonában a kosárlabda NB I/B zöld csoportjában.

A Concordia Motax KC becsülettel küzdött Cegléden

Cegléd–Concordia Motax 79-74 (17-20, 19-25, 22-12, 21-17)

Cegléd, 400 néző. V.: Fodor, Hervay, Bagi. Ceglédi KC: Hegedűs G. 10/6, Tóth Z. 22/15, Piukovics 8, Miller 21, Nárai 3. Csere: Csákvári 11, Kovács B. 4, Molnár, Gonda. Edző: Vavra András.

Concordia Motax KC Pápa: Sonyák 20/12, Balla 11/3, Hódi 5/3, Murai 7, Keller 2. Csere: Burai 16, Horváth A. 9/9, Márton L., Márton Á. 4/3, Kocsis, Bakos. Edző: Kálmán László.

A zöld csoport rangadóján a második helyezett a negyedik helyet elfoglaló Pápát fogadta.

Felváltva vezettek a csapatok az első negyedben, de egyik gárda sem tudott tetemes előnyt kiharcolni (7-7, 11-10). Burai vette kezébe a karmesteri pálcát és remek megoldásaival előbb 14-18-ra, aztán 17-20-re meglépett a csapata.

A második etapban gyorsan egyenlített a Cegléd (25-25), ám a Concordia pontos triplákkal ismét az élre tört (31-35). Sonyák és Horváth remek kosaraival 32-42-re is meglépett a Motax.

A nagyszünet után Hódi közelije után már 40-51-re elhúzott a vendégcsapat, azonban a rutinos Hegedűs Gergely egy triplával riadót fújt. Megakadt a pápaiak támadójátéka, s hiába kért időt Kálmán edző a negyed utolsó pillanatában átvette a vezetést a Cegléd (58-57).

Kiélezett, izgalmas csatát láthattunk az utolsó játékrészben. Amikor a Cegléd vezetni tudott néhány ponttal, a másik oldalon mindig akadt valaki, aki egyenlített (65-62, 65-65). Tóth Zoltán fontos pillanatban villant (71-67), Miller zsákolásával már hat pont volt a differencia (73-67). Kapaszkodott a Pápa, ám kimaradtak a helyzetei, így végül a Cegléd nyert.

Kálmán László: – Az első félidőben kifejezetten jól kosaraztunk, jó ütemben védekeztünk. Szünetben kértem, hogy Tóth Zoltánt ne engedjük dobni, mert ő az a játékos, aki képes mérkőzéseket eldöntő teljesítményre. Küzdöttünk becsülettel, ám fizikálisan fel­őrölt bennünket ellenfelünk. Elégedett vagyok a csapatommal, volt esélyünk megnyerni ezt a meccset, de a végén a büntetők kimaradtak.