veszprémi klubokkal

2020.09.14. 07:00

Atlétikai csapatbajnokság kicsit másképp

A Sportolj Velünk SE (SVSE) a Győri Atlétikai Clubbal közösen a nyolcadik, míg a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) a székesfehérvári Hunyadi DSE-vel összeállva a tizenegyedik helyen végzett a 2020. évi Magyar Atlétikai Csapat­bajnokságon.

Eredményesen szerepeltek az SVSE sportolói

Forrás: SVSE

A pandémia miatt nem a megszokott módon bonyolították le az atlétikai csapatbajnokságot, elmaradtak az elődöntők, s ezúttal egyetlen döntőn vett részt valamennyi klub. A székesfehérvári viadalon összesen 31 egyesület képviseltette magát.

A szabályok szerint minden klub összeállhat egy másik egylettel, de csak akkor, ha szomszédos megyében van a székhelyük. Az SVSE, tavaly­hoz hasonlóan a Győri Atlétikai Clubbal közösen indult, míg a VEDAC a Hunyadi DSE gyaloglóival alkotott egy csapatot.

Az SVSE atlétái húsz egyéni versenyszámból és két váltószámból hoztak pontot, összesen 213-at. A VEDAC sportolói pedig összesen huszonhatszor értek be pontszerző helyen, vagyis szerezték meg legalább az első tizenkét hely egyikét, amiből 144 pont jött össze.

Az SVSE egyik legjobbja Bartha-Kéri Bianka volt, aki 800 méteren nyert (2:04.29), míg 400-on második lett (53.86), így összesen 27 pontot gyűjtött.

A férfiak közül Szögi István Dániel hozta a legtöbb pontot, 1500 méteren mindenkit megelőzött (3:41.95), ahogy 5000 méteren is (14.54.47), s ez a produkció 28 pontot ért.

Varga Gréta Barbara 26 pontot tett a közösbe, 3000 akadályon 10:08.64 perces idővel nyert, amivel beállított egy új magyar csúcsot, míg 5000 méteren harmadik lett (16:58.10).

Kiss Gergő két ötödik hellyel húsz pontot termelt: 800-on 1:50.29-et, 1500-on 3:45.80 percet futott.

Zsetnyai Ákos 5000 méteren hatodik helyen végzett (15:50.70), ami hét pontot ért, míg 1500-on nyolcadik helyen végzett öt pontért (3:54.54).

Molnár Attila 400 méteren harmadik helynek örülhetett (47.84), ez tizenegy pontot hozott a konyhára.

Nick Márton 3000 méter akadályon ezüstérmes helyen ért célba (9:31.13), 5000 méteren pedig nyolcadik lett (16:04.07), így tizenhat ponttal gyarapította a csapat ered­ményét.

Eredményesen szerepeltek az SVSE sportolói Fotó: SVSE

A váltófutás is jól hozott a konyhára: a 4x400-as kvartettek tizenegy pontot érően futottak.

Jól teljesített még Magyar Veronika (9 pont), Tóth Márton (5), Felber Balázs (4), Hadnagy Zsóka (2), Gedra Szabina (2), Sigmond Sára (1), valamint a 4x400-as B váltó (1).

A VEDAC egyik legeredményesebbje Kövér Fanni volt, aki két számban is második lett. Gerelyhajításban 53,80 méterrel tizenkét, diszkoszvetésben 46,06 méterrel tizenegy pontot söpört be.

Orbán Éva három számban is pontszerző lett: kalapácsvetésben (60,40) a második hely tizenegy, diszkoszvetésben a hatodik helyezés (38,76) hét, míg súlylökésben a tizenegyedik pozíció (11,34) két pontot ért. A háromszoros olimpikon egymaga húsz pontot termelt.

Czeller Gábor hatodik lett kalapácsvetésben 66,74 méterrel, ami nyolc pontot ér a bónusszal együtt, ugyanitt Cserháti Simon hetedik helye (57,54) hat pontot jelentett. Előbbi diszkoszvetésben 47,51 méterrel a kilencedik helyezést érdemelte ki, amivel újabb négy pontot tett hozzá.

Sántik Dávid nyolc ponttal gyarapította a közöst, miután magasugrásban ötödik helyen végzett 2,00 méterrel. Máté Fanni szintén nyolc ponttal járult hozzá a VEDAC eredményéhez, a gerelyhajító ötödik helyen zárt 47,61-gyel.

Férfidiszkoszvetésben Péringer Márk nyolcadik helyezése (47,69 méter) öt egységet jelentett.

A csapatbajnoksággal egy időben rendezték a félmaratoni országos bajnokságot, amelynek eredménye ugyancsak beleszámított a pontszámításba. A férfiaknál Koszár Zsolt egy kiváló harmadik helyezéssel (1:08:11) tizenegy pontot gyűjtött, Kovács Tamás hatodik helye (1:40) pedig hét ponttal járult hozzá a versenyhez.

A nőknél Weibl Anissa Zsófia tizenegyedik lett (1:29:06), ami két pontot, míg ­Brassay Réka tizenkettedik helye (1:29:31) egyet hozott még.

Pontot szerzett még: Csekő Miklós (4), Gombás Petra (4), Szemán Kitti (3), Arnhoffer Kata (3), Csatári Dominika (2), Stadtschmitzer Miklós (1), Rezeli Martin (1).