Vasárnap hazai pályán is bemutatkozik a Hoya

2020.10.15. 22:45

Hat ponttal kaptak ki a veszprémiek

Szoros meccsen második vereségét könyvelhette el a Hoya-Pannon Egyetem Veszprém NB I/B-s kosárlabda-együttese.

Madár András 26 pontot dobott Fotó: veszpremkosar.hu

Baja–Veszprém 90-84 (26-20, 25-22, 19-23, 20-19)

Baja, 120 néző. V.: Gaál, Lövei, Polonkai. Bajai Bácska FKE: Jakab 33/21, Goldring 11/9, Pongó 19/6, Milos 18, Goldring G. 6. Csere: Ágfalvi, Nagy 3/3, Fehér. Edző: Cservék Csaba.

Hoya-Pannon Egyetem Veszprém: Szücs 5/3, Madár 26/15, Orgona 10/6, Szabó 19/12, Dukic 14/6. Csere: Sipos 2, Futó 8. Edző: Baksa Szabolcs.

Rendkívül kiélezett mérkőzés után kapott ki a Veszprém az első játéknapon Nagykőrösön az NB I/B Piros csoportjában, s Bajára utazva abban bíztak a bakonyiak, megszerezhetik első győzelmüket.

Szorosan indult a bajai összecsapás (4. perc: 10-9), azonban a remekül lepattanozó hazaiak precíz támadásokkal 22-11-re megléptek. Baksa Szabolcs időkéréssel próbálta megakasztani a hazaiakat és felrázni az övéit, ami sikerült is, hiszen 26-20-szal zárult a negyed. A második játékrészben Jakab kezdte a pontgyártást, amire Orgona egy triplával válaszolt (28-23), Szabó triplája után pedig négyre olvadt a hátrány (30-26). Madár és Dukic pontjaival 33-30-ra zárkózott fel a Veszprém, ám Jakab és Goldring tripláival ismét tetemes lett a különbség (46-35). A hajrában Madár kozmetikázott az álláson, szintén egy hármassal (51-42).

Szünet után Szabó és Dukic precíz kinti dobásaival utolérte riválisát a Hoya, és fordított (56-57), ám nem sikerült továbblépni, Jakab és Vukicevic kosarai miatt (70-65).

Az utolsó etapban Madár pontjaival tartotta a lépést a Veszprém (72-70), azonban Dukic zsinórban vétett hibákat, előbb egy fault, egy eladott labda, majd egy technikai után kipontozódott (77-70).

Az utolsó öt percben hiába rohamozott a Hoya, 84-81 után a rutinos Pongó és Jakab vezérletével megnyerte a találkozót a Baja együttese.

Baksa Szabolcs: Az első félidőben túl sok támadólepattanót engedtünk át ellenfelünknek, ráadásul kintről is elég pontosan céloztak. A nagyszünetet követően sikerült javítani a játékunkon, és a vezetést is átvettük, azonban a hajrában több hibát vétettünk, ami megpecsételte a sorsunkat. Sok szép dolgot láttam a pályán, amire lehet építeni.