NB I/B

2020.12.03. 20:43

Bravúros győzelmet arattak a bakonyi kosarasok

Madár András vezérletével, a második negyedben mutatott remek játéknak köszönhetően megérdemelt sikert arattak a bakonyi kosarasok a Salgótarján ellen az NB I/B 8. fordulójából elhalasztott, szerda esti találkozóján.

Rónai Tamás

Veszprém–Salgótarján 92-82 (26-25, 26-13, 18-18, 22-26)

Veszprém, zárt kapu. V.: Horváth A., Szalai, Kapusi. Hoya-Pannon Egyetem Veszprém: Szűcs 5/3, Madár 32/18, Orgona 14/6, Szabó P. 12/6, Dukic 22/12. Csere: Glatz, Futó 2, Birkás 5/3. Edző: Baksa Szabolcs.

Salgótarjáni KSE: Bán 19/12, Herendic 10, Joó 7, Karanfilovski 15/9, Sömenek 13/3. Csere: Boinitzer, Bogatin, Hajdu, Nshimba 11, Molnár M 7/3. Edző: Szabó Zoltán.

A vendégek kezdték jobban az összecsapást, a veszprémiek azonban gyorsan magukra találtak, és Orgona tripláival a negyedik percre egalizáltak (10-10). A csapatok mintha megbeszélték volna, hogy csak távolról akarnak kosarakat szerezni, pillanatok alatt két-két tripla is a kosárban landolt (18-21). A negyed hajrájában Madár révén átvették a vezetést a bakonyiak, majd Futó közeli kosarával ezt a dudaszóig sikerült megőrizni (26-25).

A második játékrész elején ismét a triplák játszották a főszerepet, amiből a hazaiak jöttek ki jobban (32-28). A salgótarjániak szívósan küzdöttek minden kosárért, aminek meg is lett az eredménye, a negyed derekán megfordították az állást (34-36). A Hoya játékosai azonban váltani tudtak, és lenyűgöző utolsó öt percet produkáltak. Szabó és Dukic mind közelről, mind távolról hibátlanul célzott, ennek köszönhetően egy 18-0-s rohammal állva hagyták a vendégeket (52-38).

A második félidőben Dukic révén már közel húsz ponttal is vezetett a Veszprém, azonban egy kisebb hullámvölgybe kerültek Madárék, és a játékrész közepére tíz egységre olvadt a különbség (59-49). Baksa edző időkérése rendezte a hazai sorokat, és három sikeres távoli dobással a negyed végére magabiztos előnnyel várhatták a záró felvonást (70-56).

A negyedik negyed elején Madár tartotta a lépést a nógrádiakkal, akik ennek ellenére Sömenek triplájával tíz ponton belülre zárkóztak (79-70). A Madár-show azonban folytatódott tovább, két triplával is elszomorítva a vendégeket (87-70). A mérkőzés végét tarjáni technikai fault után megítélt Szabó Péter büntetők zárták, a hazaiak fontos győzelmet arattak ezzel a tabellán előkelőbb pozícióban álló vendégek ellen (92-82).

Baksa Szabolcs: – Gratulálok a csapatomnak, nagyon örülök a győzelemnek. A legutóbbi, TF elleni vereség után mentálisan padlóra kerültünk, de sok dologban változtattunk a mai napra, amit a győzelmünk is mutat.