Zalaerdőd: hibátlan mérleg

2021.01.08. 11:00

A déli csoportban az első három körbeverte egymást az ősszel

Az előző, idő előtt befejezettnek nyilvánított szezon után, nyár végén új reményekkel és lendülettel indult el a megyei labdarúgás, ám a program a járványhelyzet miatt ismét csonkára sikerült. Elemezzük az őszi félévet, negyedik rész: megyei harmadosztály, közép-, illetve déli csoport.

A balatonedericsiek (sötétebb szerelésben) harcban vannak a bajnoki címért a déli csoportban Fotó: Balogh Ákos/Napló

Fotó: Balogh Akos

Középcsoport

Ebben a csoportban van a Veszprém megyei labdarúgás egyik (a kettő közül) olyan csapata, amely tökéletes mérleggel rendelkezik a 2020/2021-es szezonban. A Zalaerdőd 11 mérkőzést vívott meg hibátlanul, s a gólaránya is imponáló: 64 szerzett és mindössze hét kapott találat. Az éllovas legszorosabb meccse ősszel az Apácatorna elleni 1-0-ás siker volt, két alkalommal viszont egészen 11 gólig jutottak a zalaerdődiek.

Ha így folytatják, nem lehet őket utolérni tavasszal sem, a második és a harmadik helyért viszont óriási küzdelem alakulhat majd ki. A folytatásban jó néhány csapat pályázik majd ezekre a pozíciókra. A második Tótvázsonyi SE nyolc sikerrel és két vereséggel áll, a Zalaerdőd mellett attól a Szilágyi DSE-étől kapott ki, amely a harmadik helyet foglalja el. A negyedik Sümegprágai SE ugyanannyi pontot szerzett, mint a veszprémiek és az ötödik Ajka Kristály II, valamint a hatodik Kislőd szintén jó helyzetből várja a tavaszt. A küzdelem március 14-én folytatódik, de a rajt előtt több tavaly elhalasztott meccset is pótolnak, már ha a járványhelyzet engedi.

A középcsoport jelenlegi állása: 1. Zalaerdőd (11 meccs után) 33 pont, 2. Tótvázsony (10) 24, 3. Szilágyi DSE (11) 23, 4. Sümegprága (11) 23, 5. Ajka Kristály II (10) 22, 6. Kislőd (12) 21, 7. Apácatorna (12) 19, 8. Kolontár (12) 19, 9. Káptalanfa (10) 11, 10. Nyirád KSE (11) 7, 11. Szamaras SE (11) 6, 12. Gógánfa (11) 2, 13. Nyírespuszta (10) 0.

A góllövőlista élmezőnye: 1. Weibel Dávid (Szilágyi DSE) 22 gól, 2. Bakos Richárd (Káptalanfa) 16, 3. Bogdán József (Kolontár) és Csike Zsolt (Zalaerdőd) 15-15.

Déli csoport

A déli csoport küzdelmei rendre izgalmasan alakulnak, s ez ebben az idényben sincs másképp. Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy a listavezető Balatonszepezd ÖKSC, a második Balatonederics SC, valamint a harmadik Tapolca ÖFC egyaránt komoly eséllyel pályázik a bajnoki címre.

A szepezdiek 11 siker mellett mindössze egyszer veszítettek pontot, attól a Balatonedericstől kaptak ki, amely egy meccsel kevesebbet játszva áll 9-1-1-es mérleggel. Érdekesség, hogy a harmadik Tapolca ÖFC pedig az Edericset győzte le, a Szepezdtől, valamint meglepetésre a Zalahaláptól viszont kikapott. Jó szezont fut a negyedik pozíciót elfoglaló Balatonakali is, az ötödik Monostorapáti viszont a korábbiakhoz képest ezúttal visszafogottabb teljesítményt nyújt. A középmezőny is szoros ebben a csoportban, ahol így küzdelmes, izgalmas tavasz elé nézünk. Az első idei fordulót március elején rendezik meg.

Fotó: Balogh Ákos/Napló

A bajnokság állása: 1. Balatonszepezd (12 meccs után) 33 pont, 2. Balatonederics (11) 28, 3. Tapolca ÖFC (12) 28, 4. Balatonakali (11) 23, 5. Monostorapáti (11) 19, 6. Dörgicse (12) 16, 7. Nagyvázsony (11) 15, 8. Révfülöp (11) 15, 9. Nemesvita (12) 14, 10. Lesenceistvánd-Uzsa (11) 13, 11. Zalahaláp (12) 12, 12. Nemesgulács-Kisapáti (12) 11, 13. Káptalantóti (12) 9, 14. Diszeli SE (12) 0. A góllövőlista élmezőnye: 1. Kovács Kálmán (B.-szepezd) 32 gól, 2. Ihász Martin (B.-ederics) 16, 3. Sárfi Dávid (Balatonakali) 15.