Egy győzelem és egy vereség

2021.01.21. 20:15

A fürediek nem bírtak az NB I-es riválissal

Második sikerét aratta a BFKA-Veszprém csapata a férfi kézilabda Liga Kupa A csoportjában. A balatonfürediek kikaptak az NB I-es Csurgótól az E jelű trióban.

Dicséret jár a veszprémi akadémistáknak

Fotó: BFKA Veszprém/Wolf Attila

A veszprémi akadémisták a Tatai AC otthonában vendégeskedtek, tehát két NB I/B-s alakulat nézett egymással farkasszemet. A hazaiak kezdtek jobban, az első félidőben végig vezettek, fordulás után viszont a vendég gárda vette át a kezdeményezést. A 34. percben 17-18 lett az állás, ezután a Tata egyszer még egyenlített, de már nem tudott visszajönni a meccsbe. Magabiztosan nyert a Veszprém.

Az E csoportban szereplő fiatal balatonfürediek az NB I-es Csurgót fogadták. A házigazda teljesítette feladatát, sikerült megszorongatnia a komolyabb erőt képviselő riválist. Az ifjúsági korú Balaton-partiak egyszer vezettek a mérkőzésen, de végig ott loholtak ellenfelük nyomában, végül négy góllal maradtak alul.

Eredmények, Liga Kupa, A csoport: Tatai AC – BFKA-Veszprém 23-32 (16-15). Tata. V.: Altmár, Horváth. BFKA-Veszprém: Kósa, Nánási (kapusok), Szűcs 4, Nkousa 3, Bakos, Pergel 5, Szabó 3, Csányi 6 (1), Végh, Sisa 2, Bene, Horváth 4, Dobi 5. Edző: Velky Péter. A hazaiak legjobb dobói: Győrffi 6, Schneider 5.

Kiállítások: 4, ill. 0 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 5/1.

A folytatásban, pénteken, 19.30: BFKA-Veszprém – Tatai AC.

A csoport állása: 1. Veszprémi KKFT (3 meccs után) 6 pont, 2. BFKA-Veszprém (5) 4, 3. Tatai AC (3) 3, 4. ETO-SZESE (5) 3.

Dicséret jár a veszprémi akadémistáknak Fotó: BFKA Veszprém/Wolf Attila

E csoport: BFKA-Balatonfüred – Csurgói KK 25-29 (14-16). Balatonfüred. V.: Cseszregi, Sipos. BFKA-Balatonfüred: Gátvölgyi, Lakatos, Farkas (kapusok), Fadhle 1, Jánosi 4, Szmetán 4, Mellák 1, Valler 2, Klucsik 3, Gálfi 2, Breuer 2, Hegyi 1, Frauenberger, Hutvágner 3, Kretz, Kovács 2. Edző: Kis Ákos.

Az ellenfél legeredményesebb játékosai: Gábor 8 (6), Szeitl 7.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc.

Hétméteresek: -, il. 6/6.

A folytatásban, pénteken, 18.00: Csurgói KK – BFKA-Balatonfüred.

A csoport állása: 1. NEKA (2) 4, 2. Csurgó (1) 2, 3. BFKA-Balatonfüred (3) 0.