Vereség a listavezetőtől

2021.02.07. 21:48

A Veszprém továbbra is tartja harmadik helyezését a tabellán

Húszpontos vereséget szenvedett a Hoya-Pannon Egyetem Veszprém NB I/B-s kosárlabdacsapata a listavezető Nyíregyháza otthonában.

Nyíregyháza–Veszprém 84-64 (24-19, 29-14, 17-14, 14-17)

Nyíregyháza, zárt kapus mérkőzés. V.: Gaál, Lövei, Marton. Hübner-Nyíregyháza BS: Szobi 2, Tóth 8, Bus 18, Bazsó 11/9, Kiss 7/3. Csere: Ubilla 15/9, Vaskó 3/3, Czinger 2, Mohácsi 15/9, Demeter 3, Kuttor. Edző: Siska János.

Hoya-Pannon Egyetem Veszprém: Szücs 9/3 , Madár 14/6, Futó 12, Szabó 16/6, Dukic 8. Csere: Sipos, Birkás 5/3. Edző: Baksa Szabolcs.

A listavezető Nyíregyháza otthonában kifejezetten jól kezdett a Veszprém, a 4. perc végén 6-10 állt az eredményjelzőn. Bazsó gyorsan hintett öt pontot, majd Bus talált be, így fordított a házigazda (13-12). A Veszprém szívósan tapadt ellenfelére, a negyed végén Ubilla triplájával nőtt ötpontosra a különbség. A második etapban kissé megakadtak a bakonyi támadások, több kecsegtető helyzet is kimaradt. A 18. percben 44-29-nél Baksa Szabolcs időt kért, ám nem sikerült felturbózni a támadójátékot, így a nyírségiek egy 9-4-es rohammal húsz ponttal elhúztak (53-33).

Baksa Szabolcs (balról) azt mondta, látott szép dolgokat, de ez most kevés volt a győzelemhez Fotó: Penovác Károly/Napló

A hosszabb szünet után Szücs triplájával és Futó közelijével sikerült közelebb zárkózni, azonban ezután megint a vendéglátók pillanatai következtek. Pontosabban, precízebben támadtak a nyírségiek, és Ubilla újabb trojkájával eldőlni látszott a találkozó (70-45).

Az utolsó felvonásban mindent megtett a Veszprém, hogy felzárkózzon, de több-kevesebb sikerrel próbálkozott. Előbb feljött 73-52-re a Hoya, aztán percekig csak egyszer talált a gyűrűbe (81-54). A hajrában aztán 10-3-as rohammal sikerült az eredményen kozmetikázni.

Baksa Szabolcs: – Két hete küzdünk betegségekkel, sérülésekkel, és ez a mai teljesítményünkön meg is látszott. Kemény mérkőzést játszottunk. A Nyíregyháza kispadja hosszú, minőségi játékosokkal rendelkezik minden posztra. Láttam jó dolgokat, ám ma ez ennyire volt elég.