kosárlabda NB I/B

2021.03.22. 14:45

Fölényes veszprémi siker hazai pályán

Tizenegyedik hazai győzelmét szerezte a Hoya-Pannon Egyetem Veszprém a férfi kosárlabda NB I/B piros csoportjában: ezúttal a NKA-Pécs gárdáját fektette két vállra magabiztosan.

Orgona Gergő kiválóan teljesített a Pécs elleni összecsapáson

Forrás: veszpremkosar.hu

Veszprém–NKA Pécs 95-76 (33-17, 21-24, 22-14, 19-21)

Veszprém, zárt kapus mérkőzés. V.: Szalai, Esztergályos, Magyari. Hoya-Pannon Egyetem Veszprém: Szücs 5/3, Madár 25/21, Orgona 23, Szabó 15/9, Dukic 15/3. Csere: Sipos 4, Futó 8, Simon, Glatz. Edző: Baksa Szabolcs. NKA Pécs: Kocsis 4, Benke 14/3, Scherer 7, Lados 21, Karavdic 8. Csere: Meszlényi, Váits 10/3, Molnár 4/3, Rosic 6, Gáspár 2. Edző: Ivica Mavrenski.

Ragyogóan kezdett a Veszprém, a 3. percben már 14-2-re vezetett. Főleg Orgona és Madár volt elemében, mindketten számolatlanul szórták a pontokat, és ezeken kívül számos jó megoldással járultak hozzá a vezetéshez (27-7). A negyedet Madár két triplája zárta le (33-17). Két hármassal indította a második felvonást a Pécs (33-23), azonban ismét Orgona villant. A vendégek pillanatai következtek, 38-27-re felzárkóztak, azonban Szűcs és Szabó kosaraival ismét nőtt a bakonyiak előnye (45-29). Dukic is részt akart venni a pontgyűjtésben, zsinórban hét pontot szerzett, amire szükség is volt, mert a pécsiek 54-41-re felzárkóztak.

Orgona Gergő kiválóan teljesített a Pécs elleni összecsapáson Fotó: veszpremkosar.hu

A nagyszünetet követően ismét kiváló produkcióval rukkoltak elő a veszprémiek, és a 23. perchez érve már több mint húsz ponttal vezettek (23. perc: 62-41). Sorozatban hat pontot szereztek a pécsiek, ezért Baksa edző időt kért. Rosic duplája után Madár vette kezébe az irányítást, és a 26. percben két triplájával 70-51-re alakult az állás. A negyed végén 76-55-re vezetett a Veszprém.

Szép és látványos kosarakkal ment előre a Hoya a negyedik negyed elején is (82-59). Szabó triplája után időt kértek a pécsiek, ami után egy 11-5-ös szériával jöttek közelebb (87-70). Madár hármasa a legjobbkor érkezett, majd Orgona közelije után ismét Madár távolija talált célba (95-72). A mérkőzést a pécsiek egy triplával zárták le.

Baksa Szabolcs: – A mérkőzés nagyjából az első negyedben eldőlt. Fontos, hogy fejben felépítsük magunkat minden mérkőzésre, ez most is így volt. Az első és a harmadik negyedbeli védekezésünk eldöntötte a találkozót.