kézilabda NB I/B

2021.04.07. 18:20

Szép sikereket arattak az akadémisták

A füredi akadémisták hazai környezetben, a veszprémiek idegenben tudtak nyerni a férfikézilabda NB I/B legutóbbi játéknapján. Az ajkaiak vereséget szenvedtek.

A füredi Draskovics Gellért tíz gólt szerzett

Fotó: Penovác Károly/Napló

Pécs–BFKA-Veszprém U22 23-30 (11-13)

Pécs. V.: Bujdosó, Horváth. Pécsi VSE: Szente, Tullner (kapusok), Bujtár 2, Kienle 4, Sebestyén 3, Kreisz 1, Vass 2 (2), Csuba, Kiss, Kovács 6, Géczi, Gombai 1, Szakcsi 2, Kaáli 1, Miháldinecz 1, Temesvári. Edző: Mirko Vujovic.

BFKA-Veszprém U22: Nánási, Mikler (kapusok), Szűcs 1, Lukács 4 (1), Nkousa, Pergel 7, Dörnyei 1, Szabó 3, Csányi 3 (1), Tóth 4, Sisa 3, Horváth 1, Dobi 2, Khalil 1. Edző: Velki Mihály.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 5/2.

Folytatta remek győzelmi sorozatát a Veszprém, amely jó védekezéssel hamar meglépett ellenfelétől, 9. perc: 1-4. Egy gólra zárkóztak a hazaiak, ám a vendégcsapat nem engedte egyenlíteni riválisát, továbbra is irányította a meccset, 21. perc: 6-9. A Pécsi VSE tapadt az akadémistákra, és összességében szorosan alakult az első játékrész.

Fordulás után feljavuló védekezéssel és kapusteljesítménnyel rukkolt elő a Veszprém, nem volt kérdés, ki hagyja el győztesen a pályát. A 40. percben hatgólos volt a vendégek előnye, 14-20. Nyolc perccel később pedig már tízzel vezettek a bakonyiak, 15-25. A hajrában kicsit visszavett a csapat, ám a győzelme nem forgott veszélyben, sorozatban kilencedik sikerét aratta a BFKA-Veszprém U22.

BFKA-Balatonfüred U22- Budai Farkasok 30-25 (15-14)

Balatonfüred. V.: Haskó, Natkai. BFKA-Balatonfüred U22: Gátvölgyi, Lakatos, Farkas (kapusok), Jánosi 3, Szmetán 6, Mellák, Gálfi 1, Hegyi 3, Frauenberger 3, Hutvágner 4 (2), Kretz, Draskovics 10, Kovács. Edző: Kis Ákos.

Budai Farkasok: Kapusi, Tóth (kapusok), Csapó 2, Orbán, Auer 5, Kecskeméti 1, Benmiloud, Valler 1, Farkas, Korsós, Boros 5, Németh 4 (1), Szövérdffy 1, Rédai 3, Menyhárt 3, Gyimesi. Edző: Koi Endre.

Kiállítások: 10, ill. 18 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3. A meccs elején a vendégek játszottak előnyben, a Füred azonban nem szakadt le riválisától, és a 23. percben átvette a vezetést, 11-10. Ezt követően már a vendégeknek kellett kapaszkodniuk, és a házigazda vezetett az első 30 perc után.

A második játékrész elején viszont ismét a fővárosiak játszottak eredményesebben, a Budai Farkasok többször is visszavette a vezetést. Kellett egy kis idő, mire a BFKA-Balatonfüred újra rendezi a sorait, de megtörtént, 41.p.: 21:20. Draskovics góljaival a fürediek állva hagyták ellenfelüket, a 48. percben már nyolccal vezetett a házigazda, 28:20.

A vendégcsapat persze nem adta fel a harcot, kemény küzdelem alakult ki a pályán. Sok volt a kiállítás, közben négyszer volt zsinórban eredményes a Budai Farkasok (28-24), Lakatos védései nagyon kellettek, hogy ne legyen szoros a véghajrá.

A Balaton-partiak remek játékkal arattak értékes sikert.

A füredi Draskovics Gellért tíz gólt szerzett Fotó: Penovác Károly/Napló

KK Ajka–PLER- BUDAPEST 20-26 (8-13)

Ajka. V.: Fibec, Herbák. KK AJKA: Baracskai, Vikor, Horváth (kapusok), Márton 2, Ilcsin 1, Fülöp 3, Erőss 4, Bajnóczi, John 4, Venczel 1, Forgács 2, Ignácz, Bonyhádi 3 (2), Laufer. Edző: Tréki Tamás. PLER: Jónás, Andorka (kapusok), Bak, Tóth 1, Patyi, Rozner 9, Székely 1, Grebenár 1, Takó 3, Kavin, Schmidt 2, Vízler 4, Horváth 2, Farkas 2, Turcsán 1. Edző: Laurencz Szabolcs. Hetesek: 3/2, ill. 1/0. Kiállítások: 10 ill. 4 perc.

Az ősszel elmaradt mérkőzést pótolták húsvétkor a csapatok. A hazaiak kezdték jobban a találkozót, fegyelmezett védekezésüknek köszönhetően a nyolcadik percben 4-2-re vezettek. A vendégek gyorsan egyenlítettek, majd a két jó formában védő kapusnak köszönhetően hat percig nem született gól (4-4). Kiegyenlített játék után a fővárosiak kihasználtak egy emberelőnyt és megléptek, majd remek hajrát nyitva ötgólos előnyt szereztek. A második játékrész ajkai góllal kezdődött, amire a PLER néggyel válaszolt, s ezzel gyakorlatilag szertefoszlatták az ajkai reményeket (9-17). A hazaiaknak volt annyi tartásuk, hogy nem adták fel a küzdelmet, de a pontszerzésre ezúttal nem volt esélyük.

A bajnokság állása: 1. NEKA (13 meccs) 24 pont, 2. BFKA-Veszprém U22 (12) 22, ... 4. BFKA-Balatonfüred U22 (14) 17, ... 9. Ajka (16) 9.