Győzelemmel mutatkoztak be

2021.09.26. 21:23

Az újonc pápai együttes a második félidőben mutatott remek védekezéssel verte a Vasast

Izgalmas mérkőzésen, hétpontos sikerrel kezdte szereplését a Conoil Pápa KC kosárlabdacsapata a férfi NB I/B Piros csoportjában.

Rónai Tamás

Remek szezonkezdet a fehér mezes pápaiaktól F

Conoil Pápa KC-Vasas Akadémia 82-75 (21-21, 14-16, 21-15, 26-23)

Pápa. V.: Esztergályos, Kéri, Csák. Conoil Pápa: Sonyák 17/6, Hódi 6/6, Koma 12/3, Murai 13, Németh A. 24/9. Csere: Varga 7, Horváth A. 3/3, Németh G., Kasza. Edző: Kálmán László. Vasas: Moravcsik 12/3, Medve 26/15, Andrássy 12, Kelemen 2, Kerkai. Csere: Farkas 14/12, Lakatos, Kelenföldi 6/3, Barócsi 3, Várszegi. Edző: Evangelos Vaghelis Ziagkos.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, és a 3. perc elején 5-11 volt az állás. A negyed közepén Sonyák kosarával egyenlítettek a házigazdák, de Medve Máté büntetőivel továbbra is a Vasasnál volt az előny (11-13). Két perccel a rövid szünetet megelőzően Koma révén átvette a vezetést a Pápa, sőt Sonyák triplájával növelte is azt (19-15). A végén azonban a vendégek hajráztak jobban, és Medve kosarával egalizáltak (21-21).

A második játékrész eleje a hárompontosokról szólt, mindkét együttes két-két sikeres távolit helyezett a gyűrűbe (29-27). A félidő lefújásáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd 35-32-es hazai vezetést követően Farkas és Kelenföldi kosaraival fordított a Vasas (35-37).

Remek szezonkezdet a fehér mezes pápaiaktól Fotó: Penovác Károly/Napló

A nagyszünetet követően közel három percen keresztül nem tudtak pontot szerezni a felek, a gólcsendet Németh András törte meg, többek között három triplával (46-40). A fővárosiak fokozatosan dolgozták le a hátrányukat, és a 29. percben a vezetést is újra visszavették (50-51). A vég- játék azonban a bakonyiaknak sikerült jobban (56-52).

Medve hárompontosával indult a záró felvonás, de ezt követően a Pápa Sonyák és Varga révén hatpontos előnyre tett szert (61-55). A vendégeket Farkas triplái tartották mérkőzésben, de Varga újabb kosaraival közel tízpontosra nőtt a különbség (66-58). Az utolsó három percre fordulva Medve kétpontos dobással ráijesztett a pápaiakra, de a remek teljesítményt nyújtó Németh András egy pontos távolival megnyugtatta a hazai együttest (76-70). A találkozót Hódi és Murai kosarai zárták le, remek győzelemmel kezdte így a szezont az újonc Pápa (82-75).