A Szentantalfa megnehezítette a címvédő dolgát, alsóházi derbit nyert a Csetény

Sok gólos meccsekben és meglepetésekben sem volt hiány a labdarúgó megye I hetedik fordulójában.

A fehér mezes tihanyiak izgalmas meccset játszottak Szentantalfán

Úrkút SK–FAK 9-0 (4-0)

Úrkút, 100 néző. Jv.: Major Zs. Úrkút SK: Kádár – Uj, Kalapács, Reizinger, Lang, Bencze, Horváth Á. (Nagy R.), Jakab (Hardi), Bognár, Kovács Gá. (Márton), Kovács Ge. (Udvardi). Edző: Garai Péter.

Fűzfői AK: Lengyel – Gimes, Balatoni, Szabó P., Jánó, Auerbach (Szűcs), Molnár G., Liszi, Zágor, Kovács Á. (Wellesz), Janás (Szalai). Edző: Csucsánszky Zoltán.

Gólszerzők: Reizinger (5), Kovács Ge. (2), Márton, Uj.

Ideális futballidőben kezdődött a találkozó. A hazai csapat rögtön magához ragadta a kezdeményezést és a 7. percben megszerezte a vezetést. A folytatásban is az Úrkút dominált és sorra dolgozta ki helyzeteit. A vendégek nemigen tudtak támadást kezdeményezni, így a félidő végére négy gólos előnyre tett szert a hazai csapat. A második félidőben folytatódott az ÚSK fölénye és szebbnél szebb gólokat szerezve ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattak a hazaiak a fásultnak, indiszponáltnak tűnő Balaton-partiak ellen.

Jók: mindenki, Reizinger a mezőny legjobbja, ill. Lengyel.

FC Zirc–Kristály 4-2 (2-0)

Zirc, 100 néző. Jv.: Pap E. FC Zirc: Bíró – Miskei, Orbán, Hegyi, Stupián, Juhász (Tehel), Kovács Á., Boromisza (Cseh), Komenda, Somogyi, Nagy M. Edző: Nagy László.

Ajka Kristály SE: Szente – Szabados (Szarka), Szabó K., Szedlacsek, Branstadter (Lajtos), Pápai, Ujvári (Antal), Kungl, Adorján (Biró), Jeney (Gergócs), Ambrus. Edző: Szabó Zoltán, Jeney Gyula.

Gólszerzők: Miskei (3), Boromisza, ill. Gergócs, Adorján.

Kezdetben tapogatózó játék és enyhe Kristály fölény jellemezte a mérkőzést. A 20. perctől átvette az irányítást a Zirc. Több ígéretes lehetőség is az utolsó passzoknál halt el. Sorozatban jöttek a pontrúgások, beadások, érett a hazai gól, ami a 27. és a 40. percben jött is, Miskei duplájával megérdemelten vezetett a házigazda. A második félidőben

teljesen visszaállt az Ajka, számos hazai helyzet adódott, Miskei és Boromisza találatait követően, a 60. percben már 4-0 állt az eredményjelző táblán. Frissített a Kristály, ami nem ízlett a zircieknek, a cserék által agilisabbá váltak a vendégek. Egyéni hiba után szépített a Kristály, 4-1. Ezután mindkét oldalon ziccerek alakultak ki, akár vízilabda eredmény is születhetett volna (8-4), de már csak egy gól esett, 4-2. Megérdemelt hazai győzelem.

Jók: Orbán, Miskei, Boromisza, Bíró, ill. Ambrus, Kungl.

DSE–TIAC VSE 0-5 (0-3)

Devecser, 150 néző. Jv.: Zámbó K. Devecser SE: Csepregi – Nagy Sz. (Orsós G.), Kuti, Orsós F., Paksai (Horváth R.), Sáringer, Szélessy, Venczel, Tisonyai (Kulman), Keller, Cserna. Edző: Cserna Róbert. TIAC VSE: Für – Bardon, Szabó L. (Csik), Mékli (Illés), Horváth B. (Herczeg), Szabó D. (Szabó M.), Dobján A., Orbán, Pölczmann, Tóth M., Kocsor. Edző: Dobján Krisztián. Gólszerzők: Tóth M. (2), Csik, Horváth B., Szabó L. Kiállítva: Sáringer (56., Devecser SE).

Kritikán aluli játékvezetés, a bíró sokszor indokolatlanul színesítette hazai lapokkal a mérkőzést. A mérkőzés kilenc perc alatt eldőlt, miután a vendégek jogtalanul megítélt szabadrúgásból és büntetőből is betaláltak. A Tapolca lendületes játékot mutatott, összességében megérdemelten nyert a bírói ítéletek miatt érthetően idegessé váló hazaiak ellen. A második félidőben a fellengzős stílusban ítélkező játékvezető érhetetlen kiállítással sújtotta még tovább a Devecsert.

Jók: senki, ill. senki.

VBSK–BSE 2-0 (1-0)

Várpalota. Jv.: Magyar Á. Várpalotai BSK: Kerekes – Borbás, Papp R., Mogyorósi A., Szurok, Magda, Borbély, Csapó, Balogh (Nagy D.), Mogyorósi M., Zsupek. Edző: Fekete István. Balatonalmádi SE: Jójárt – Németh L. (Varga P.), Sánta, Kiss E., Horváth B., Husvéth, Mátyás (Bodnár), Burcsik, Rápó, Tóth D. (Bencsik), Szücs. Edző: Kozma Csaba. Gólszerzők: Magda, Csapó.

CsSE–Herend 4-1 (4-0)

Csetény, 160 néző. Jv.: Kozma T. Csetény SE: Cseszneg – Varga B., Danó (Bognár), Dávid, Hornyacsek, Nagy R., Vas (Orbán), Kaufman (Bánfalvi), Haman (Fekete), Jakab (Juhász-Buday), Grób. Megbízott edző: Pintér János. Herendi PSK: Vető – Magasházi (Németh G.), Sóskuthy B. (Marosi), Major, Molnár T., Benedek, Takács, Leone Peter (Schöffer), Meleg, Sóskuthy Z., Simányi. Edző: Marosi István. Gólszerzők: Haman (4), ill. Sóskuthy Z.

A hazai csapat végig kezében tartotta a mérkőzést, az első félidőben nagyobb arányú vezetést is szerezhetett volna. A második félidőben a sok cserének köszönhetően a vendégek előtt adódtak lehetőségek, de összeségében megérdemelt hazai győzelem született.

Jók: mindenki, a mezőny legjobbja: Varga B. és Sadjo, ill. Simányi P.

MSE–Sümeg VSE 2-4 (1-2)

Magyarpolány, 80 néző. Jv.: Papp Á. Magyarpolány SE: Móger – Veisz, Döbrösi G., Bukovics, Gottfried (Mód), Polt P., Hauser (Polt B.), Döbrösi M., Kardos, Czepek, Bencsik. Edző: Piri Ottó. Sümeg VSE: Kovács R. – Horváth A. (Görhes T.), Márkus, Bujtor, Sabjanics, Reicz, Rédei, Szakonyi Stephan (Ghiczy), Dornai (Varga T.), Görhes A., Gyalog. Edző: Lázár Szilveszter. Gólszerzők: Bencsik (2), ill. Görhes T., Reicz, Rédei, Szakonyi Stephan.

Jól kezdte a meccset a hazai csapat, hamar sikerült vezetést szerezni. A félidő vége felé a Sümeg beleerősített és fordított. A szünet után nagy erőket mozgósított a Polány, amely egyenlített. A vezetést nem sikerült megszerezni, a Sümegnek viszont igen, a vendégek kapu előtti határozottságuknak köszönhetik a győzelmet.

Jók: Móger, Bencsik, ill. Kovács R., Sabjanics, Rédei.

Szentantalfa–Tihanyi FC 3-6 (1-4)

Szentantalfa, 280 néző. Jv.: Holczbauer F. Szentantalfa NVSE: Szombathelyi – Dombi, Bertalan, Burgyán, Szigeti, Molnár B., Molnár K., Csillag, Stadler, Németh B., Vári Kovács (Nagy Zs.). Edző: Fischer Norbert. Tihanyi FC: Filipánics – Dévényi, Németh K., Lübkemann, Henn (Nemes G.), Perger, Slemmer, Nemes Á., Király (Horváth B.), Barcza (Varga Á.), Nagy D. (Papp A.). Edző: Lukács István. Gólszerzők: Szigeti, Nagy Zs., Csillag, ill. Nemes G. (2), Nagy D. (2), Nemes Á., Henn. Kiállítva: Perger (31., Tihanyi FC).

Kiváló iramú, hullámzó játékot hozott a bajnokesélyes antalfai vendégjátéka. Az első öt percben a hazaiak meglepték az álmoskás Tihanyt, ám mindkét ziccerük kimaradt. Ezt követően kiegyenlített mezőnyjáték folyt a pályán, egészen egy 8-10 perces hazai rövidzárlatig, amikor három egyéni akcióból megnyugtatónak tűnő előnyt szerzett a Tihany. Egy kapu előtti kavarodást követően, négygólos előnye tudatában majdhogynem hátra is dőlhetett a vendégcsapat. Ez Perger kiállításáig tartott, mert az értékesített büntető és a szünet jót tett a hazaiaknak,akik lendületes második félidei játékukkal a döntetlenre is rászolgáltak volna. Ám 4-3-nál néhány véleményes játékvezetői ítélet a vendégeket segítette újabb gólokhoz.

Jók: Nagy Zs.,Szigeti,Burgyán,ill. mindenki.

Gyulafirátót SE–Péti MTE 1–2 (1–1)

Gyulafirátót, 100 néző. Jv.: Karsai R. Gyulafirátót SE: Gyurmánczi – Balta N., Molnár K., Vaczola A., Vaczola M., Szenes, Leiner, Balta G., Kövesi, Tímár, Rácz. Edző: Polonkai Csaba. Péti MTE: Varga Zs. – Gyurcsek, Pálfi, Bóka (Keszthelyi), Horváth P., Horváth B., Marton, Fodor, Simon (Morina), Rados, Ódor. Edző: Nagy Krisztián. Gólszerzők: Tímár, ill. Gyurcsek, Rados.

Kiállítva: Marton (84., Péti MTE).

Jó iramú meccset játszottak a felek. Lelkes, odaadó játékával a hazai csapat eltüntette a helyezésekből következtethető különbséget.

Megérdemelten szerezték meg a vezetést, amit az első félidő utolsó percében egy szerencsés, ide-oda pattogó góllal egyenlített ki a vendég csapat. A mezőny legjobbja a rátóti kapus, Gyurmánczi volt, aki hatalmas védéseivel tartotta meccsben csapatát. A második félidő elején megszerezte a vezetést a Pét, de ahelyett, hogy összeesett volna a hazai együttes, minden erejét összeszedve próbált egyenlíteni. Többször is beszoritotta ellenfelét a Gyulafirátót és közel állt az egyenlítéshez, az utolsó percekben két helyzete is volt, de sajnos egyiket sem sikerült gólra váltani.

jók: mindenki illetve mindenki

A mérkőzésekről tudósítottak: Vágfalvi Norbert (Úrkút), Nagy László (Zirc), Cserna Róbert (Devecser), Mavizer Szilveszter (Csetény), Piri Ottó (Magyarpolány), Oláh Gergely (Szentantalfa), Fogl Sándor (Gyulafirátót).