kosárlabda

2021.10.10. 21:58

Az utolsó negyed döntött a VKK javára

Három szorosabb játékrészt követően az utolsó negyedben mutatott nagyszerű teljesítményével fölényes győzelmet ünnepelhetett a férfi kosárlabda NB I/B piros csoportjában a Veszprém KK a Salgótarján ellen.

Gunther-Nyitrai Krisztina

A veszprémiek szerb légiósa, Dukic 28 pontot szerzett, ebből hat hárompontost Fotó: Penovác Károly/Napló

Fotó: Fotó: Penovác Károly Veszprém Megyei Napló

Veszprém KK – Salgótarján 114-81 (23-19, 24-20, 31-28, 36-14)

Veszprém, 200 néző. V.: Szalai, Magyari, Kéri. Veszprém Kosárlabda Klub: Birkás 2, Horváth 14, Madár 5/3, Szabó 14/3, Dukic 28/18. Csere: Dancsecs 26/21, Osztoics, Tóth 13, Glatz 12/12, Gaál. Edző: Martin Blaho.

Salgótarjáni KSE: Dragasevic 16/6, Kuttor 10/3, Karanfilovski 9/3, Takács 9, Molnár 23/12. Csere: Donakovski 3, Monye M. 2, Gulyás, Bán 5/3, Monye J. 2, Hargitai 2. Edző: Szabó Zoltán.

Örömhír volt a veszprémieknek, hogy Birkás András kisebb térdműtétjét követően ismét rendelkezésre állt. Az első negyedben kiegyenlített volt a játék, de a Veszprém ügyesebben használta ki a rivális védekezésbeli hibáit, így négypontos előnyt szerzett (23-19).

A második játékrész elején pontos támadásokkal elhúzott a bakonyi gárda (13. perc: 32-22), sőt a 15. perchez érve kialakult az eddigi legnagyobb különbség (38-24). A Salgótarján nem adta fel, és távoli dobásokkal két perc alatt tíz pont alá csökkent a különbség (41-37).

Veszprémi időkérés után sikerült rendezni a sorokat, így a félidőhöz érve 47-39 állt a kijelzőn.

A veszprémiek szerb légiósa, Dukic 28 pontot szerzett, ebből hat hárompontost
Fotó: Penovác Károly/Napló

A térfélcserét követően a VKK előnye gyorsan elillant, 23. perc: 50-47.. Martin Blaho csapatának igyekeznie kellett, ám az ellenfél zónavédekezését ügyesen kijátszva, a negyed végére tíz pont fölé tornázta a különbséget (78-67). A negyedik felvonásban magára talált a hazai együttes és állva hagyta ellenfelét. Egymás után tizenhárom támadást ponttal fejezett be a Veszprém, amire nem volt válasza a végére teljesen széteső nógrádiaknak (86-67, 99-73). A hajrá igazi örömjáték és fölényes hazai sikert hozott.

Martin Blaho: – Az eredmény azt mutatja, hogy könnyű meccs volt, de az igazság az, hogy szoros találkozó volt három negyeden át. A negyedik játékrészben sikerült az áttörés, ez volt az a periódus, aminek a végeredményt köszönhetjük.

Szabó Zoltán: – Nagyon gyengén védekeztünk. Az első három negyedben még lépést tudtunk tartani a Veszprémmel, de az utolsó részre minden téren elfogytunk.