Rangadót nyert a VBSK

2021.12.08. 15:46

A veszprémi kézilabdás hölgyek hibátlanul zárták az őszi idényt

Az éllovas KK Ajka 18 gólon tartotta ellenfelét a férfi kézilabda NB II-ben, ahol a VBSK egy góllal nyert megyei rangadót a VKKFT U23 ellen, szép sikert arattak a balatonfürediek.

A Veszprém PSE (balra Zvolenszky Nóra) fantasztikus félévet zárt

Forrás: Penovác Károly/Napló

A hölgyeknél – akik az idei utolsó fordulót játszották - a Veszprém a szezonbeli 11. bajnokiját is behúzta és lett őszi hibátlan, ezúttal az Ajka volt a szenvedő fél. A nemesvámosiak a Tapolcával szemben nyertek könnyedén.

Férfiak

Alsóörs-Agrofeed ETO UNI Győr U23 27-32 (16-15)

Alsóörs, 50 néző. V.: Hornyik, Zörgő. A hazaiak legeredményesebb játékosai: Tárkányi 11 (1), Horváth B. 4.

Kiállítások: 4, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 3/1, ill. 2/2.

Szombathelyi ESE-KK Ajka 18-26 (8-12)

Szombathely, 50 néző. V.: Bán-Farkas, Miksó. Az ajkaiak legjobb lövői: Németh T. 6, Forgács és John 5-5.

Kiállítások: 4, ill. 6. perc.

Hétméteresek: 7/6, ill. 0/0.

Magabiztosan kezdtek a vendégek, kitűnő védekezésüknek köszönhetően a tizenkettedik percben kapták az első góljukat (1-4). Az ajkaiak ezután túlságosan megnyugodtak, amit a hazaiak kihasználtak, és húsz perc után egy gólra felzárkóztak(6-7). A félidő hajrája azonban a vendégeké volt.

A második játékrész eleje sem volt túl gólzáporos, mindkét kapus jól védett, tíz perc alatt négy gólt láthatott a publikum (10-14). A hazaiak időkérése a vendégeknek tett jót (12-22). A mérkőzés utolsó szakaszában Tréki edző mindenkinek lehetőséget adott, az ajkai fiatalok is biztosan tartották a különbséget az újonccal szemben. Kiváló játékvezetés mellett, sportszerű mérkőzésen aratott fontos győzelmet a KK Ajka.

Tudósított: Galler Roland.

VBSK-VKKFT Veszprém U23 27-26 (14-11)

Várpalota, 130 néző. V.: Fábián, Vandróczki. A legeredményesebb játékosok: Fülöp 6, Bajnóczi 5 (2), ill. Farkas 5 (4), Csizmazia és Szatmári 4-4.

Kiállítások: 14, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 7/5.

BFKA-Balatonfüred U23-Tarján SE 39-33 (21-17)

Balatonfüred, 40 néző. V.: Cseszregi, Sipos. A hazaiak legeredményesebb játékosai: Hermann 9, Bózsa 6.

Kiállítások: 6, ill. 4. perc.

Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3.

Az állás: 1. KK Ajka (9 meccs után) 18 pont, 2. Várpalotai BSK (10) 14, 3. VKKFT U23 (9) 14, ...6. BFKA-Balatonfüred U23 (9) 8, ...9. Alsóörs (9) 4.

Nők

RKC Tapolca-BDSE Nemesvámos 21-33 (10-18)

Alsóörs, 70 néző. V.: Kincses, Szecsődi. A legeredményesebb játékosok: Takács és Mészáros 5-5, ill. Kreutz 8, Gál 6.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3.

Veszprém Pannon SE-KK Ajka 32-24 (17-13)

Veszprém, 100 néző. V.: Koltai, Poller. A legeredményesebb játékosok: Zvolenszky 10 (2), Ács 8, Németh K. 7, ill. Vida 9 (4), Regovics 5 (2).

Kiállítások:, 4. ill. 8 perc.

Hétméteresek: 4/2, ill. 7/6.

A bajnokság állása, az őszi végeredmény: 1. Veszprém Pannon SE 22, Büki TK 16, 3. Nemesvámos 15, 4. SZESE Győr 13, 5. Sárvár 12, 6. Győri ETO U22 12, 7. Mosonmagyaróvár U22 10, 8. Ajka 9, 9. VKLSE Győr 7, 10. Szombathelyi KKA U22 6, 11. Celldömölk 6, 12. RKC Tapolca 4.