2021.12.16. 09:00

Judo: bajnoki érmeket szereztek

Kertai Réka felnőtt másodosztályban, Kertai Kyra serdülő korcsoportban szerzett bajnoki érmet judo országos egyéni bajnokságon.

Az ajkai versenyzők edzőikkel Fotó: F. T. Diák Judo Club Ajka

A zalaegerszegi viadalon serdülő korcsoportban 69 sport­egyesület 256 versenyzője vett részt, a felnőtt első osztályú országos bajnokságon pedig 39 klub 129 judósa tette próbára tudását. A felnőtt másodosztályú ob-nek Budapest, az UTE csarnoka adott otthont, ott 41 egyesület 119 indulója küzdött meg a helyezésekért.

Az F. T. Diák Judo Club Ajka színeit képviselő Kertai Réka felnőtt másodosztály, –63 kilogrammban országos bajnoki ezüstérmes lett. A serdülőknél versenyző Kertai Kyra (–40 kg) országos bajnoki bronzot szerzett.

A versenyzők felkészülését Kertai Gábor irányította, segítőként részt vett a munkában Fazakas Tamás és Barabás Ákos edző, valamint Bíró Attila felnőtt judoka. Az ajkaiak további eredményei, Hernádi Csongor: –60 kg, 7. helyezett. Szabó Barna: –40 kg, 9. helyezett. Kertai Olivér: –50 kg, 7. helyezett. Hernádi Csanád: –50 kg, 7. helyezett.