Értékes veszprémi diadal idegenben

2022.04.13. 11:13

Tizenhét hétméterest fújtak be a nemesvámosi rangadón

A Veszprém Pannon SE nyerte a szezon egyik legnagyobb rangadóját a női kézilabda NB II északnyugati csoportjában. A bakonyiak a Nemesvámos otthonában diadalmaskodtak. A Tapolca alsóházi derbin győzött. A férfiaknál két szomszédvári találkozót is rendeztek a legutóbbi játéknapon, Várpalotán hazai, Füreden vendégsiker született.

A veszprémiek egyik legnagyobb riválisuk otthonában tudtak nyerni, és közel kerültek a bajnoki címhez

Forrás: Penovác Károly/Napló

Férfiak

VBSK-Alsóörs 33-23 (21-7)

Várpalota, 200 néző. V.: Hársfalvi, Mórocz. A legeredményesebb játékosok: Foki 6, Oszkó, Fülöp és Ignácz 5-5, ill. Pócz és Horváth B. 5-5.

Kiállítások: 12, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 0/0, ill. 1/0.

KK Ajka-Kisbér 41-23 (22-9)

Ajka, 50 néző. V.: Bercza, Kis. A hazaiak legjobb lövői: Perczel 8, Szabó B. 7 (7).

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 7/7, ill. 3/2.

A tartalékos vendégek nagy lelkesedéssel kezdték a mérkőzést, kihasználták az enerváltan védekező hazaiak hibáit (5-5). Ekkor a vendéglátók ritmust váltottak, tíz perc alatt egy kisbéri gólra tízzel válaszoltak, és gyakorlatilag eldöntötték a két pont sorsát (15-6). A játékrész záró szakaszában Cserna vezérletével még tovább növelte előnyét a KK Ajka. A folytatásban a kisbériek játékosa, Vadász súlyos térdsérülést szenvedett, mentők szállították kórházba. A teljesen megfogyatkozott vendégek ellen a negyvenötödik percben egy híján már húsz góllal vezettek a könnyű találatokat szerző ajkaiak (32-13). Az edzőmeccsé váló találkozón Tréki edző valamennyi játékosának bizalmat szavazott, így a fiatalok is kivették részüket a biztos győzelemből.

Tudósított: Galler Roland.

BFKA-Balatonfüred U23 – VKKFT Veszprém U23 25-28 (12-14)

Balatonfüred, 70 néző. V.: Bercza, Kis. A legeredményesebb játékosok: Tóth N. és Horváth T. 7-7, ill. Fercsik 6, Rubos 6 (1)

Kiállítások: 4, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1.

Az állás: 1. KK Ajka (16 meccs után) 30 pont, 2. VKKFT U23 (17) 28, 3. Várpalota (17) 22, ...7. BFKA-Balatonfüred U23 (17) 18, ...9. Alsóörs 8.

Nők

BDSE Nemesvámos-Veszprém Pannon SE 29-32 (13-17)

Nemesvámos, 100 néző. V.: Antal, Antalné. A legeredményesebb játékosok: Balogh 13 (6), Kreutz és Kondor 4-4, ill. Zvolenszky 10 (8), Németh és Takács 5-5.

Kiállítások: 10, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 7/6, ill. 10/9.

Győri ETO KC U22 – KK Ajka 30-23 (16-11)

Győr, 50 néző. V.: Gyimesi, Kékesi. A vendégek legjobbjai: Regovics 5 (1), György 4, Jalkóczi 4 (1).

Kiállítások: 14, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4.

Szombathelyi KKA U22 – RKC Tapolca 28-31 (12-12)

Szombathely, 50 néző. V.: Bán-Farkas, Miksó. A vendégek legjobbjai: Bozsok 11 (4), Pete 6 (1).

Kiállítások: 8, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 8/7, ill. 5/5.

Az állása: 1. Veszprém Pannon SE 34, 2. Bük 28, 3. Nemesvámos 26, ...8. Ajka 15, ...10. Tapolca 8.