Magyar Nagydíjsorozat

2022.09.08. 11:58

Bartha-Kéri Bianka élete második legjobb futásával lett első

A budapesti Lantos Mihály Sportközpont adott otthont a Magyar Nagydíjsorozat első 2022-es versenyének.

Bartha-Kéri Bianka (jobbra) remekül futott a nagydíjsorozat nyitányán

Forrás: SVSE

A 2023-as, hazai rendezésű világbajnokság kvalifikációs időszakába tartozó, bronz kategóriájú viadalon a tehetséges magyar atléták között a veszprémi Sportolj Velünk SE (SVSE) kiválóságai is rajthoz álltak. Bartha-Kéri Bianka, Szögi István Dániel és Kiss Gergő Xavér egyaránt 800 méteres síkfutásban versenyzett.
Bianka élete második legjobb futásával nyerte a kétkörös versenyt. Az SVSE futónője 2:01.21-es idővel - alig három századra elmaradva egyéni csúcsától – utasított mindenkit maga mögé.
A férfiak között Szögi 1:48.84-gyel az ötödik helyen végzett, Kiss 1:49.83-mal a hatodik helyet szerezte meg.