Szombaton délelőtt felkészülési találkozót játszott egymással az ajkaiak NB II-es és a veszprémiek NB III-as labdarúgócsapata. Az összecsapáson összesen nyolc találat született.

Fotó: Nagy Lajos/Napló

FC Ajka-Practical VLS Veszprém 4-4 (3-0)

Ajka, 150 néző. V.: Holczbauer. FC Ajka: Balogh – Tóth G. (Hriczu, 80.), Jagodics, Görgényi, Csemer – Rabatin (Modory, 80.), Csizmadia, Babos (Beran, 55.), Zsolnai (Gyüre, 65.), Doncsecz (Vetsey, 80.), Szarka (Kocsi, 80.). Edző: Jeney Gyula.

Practical VLS Veszprém: Héninger – Krebsz, Schőnig, Dobsa, Kószás, Baldauf, Molnár B., Tömösvári, Szabó K., Major, Babayigit. Csereként pályára lépett: Csáktornyai, Somogyi, Dömötör, Szűcs, Balogh, Bartusz, Kovács, Udvardi. Edző: Pető Tamás.

A hazaiaknál két próbajátékos szerepelt Babos (Fehérvár FC) és Beran (Dunaszerdahely) személyben, és több saját nevelésű fiatal (Gyüre, Vetsey, Kocsi, Modori, Hriczu) is pályára lépett.

A 6. percben Szarka remekül pörgetett a felfutó Tóth elé, aki Héninger fölött a hálóba emelt, 1-0.

A 38. percben szép ajkai támadás végén Rabatin visszagurított labdáját Babos ballal a bal felsőbe lőtte, 2-0.

A 42. percben bal oldali hazai támadást követően a beadást Zsolnai nagy erővel lőtte a léc alá, 3-0.

Az 54. percben felesleges buktatás történt az ajkai 16-oson belül, a megítélt büntetőt Bartusz a bal alsóba lőtte, 3-1.

A 72. percben jobb oldali veszprémi szabadrúgás variációt követően Somogyi 14 méterről lőtt a léc alá, 3-2.

A 74. percben Szarka remekül ugratta ki Csemert, akinek beadását követően Csizmadia fejese a bal alsóban kötött ki, 4-2.

A 80. percben Bartusz kapott jó indítást és 15 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 4-3.

A 83. percben bal oldali veszprémi támadás végén Tömösvári kiegyenlített, 4-4.

Ma 18 órai kezdettel az FC Ajka a Balatonfüredi FC (NB III) csapatát fogadja edzőmeccsen.

Jeney Gyula: - Játszottunk egy jó meccset egy jól szervezett, minőségi harmadosztályú csapat ellen. Amit elterveztünk, azt jól teljesítette a csapat. Örülök, hogy játszott öt ajkai fiatal a felnőtt csapatban.

Pető Tamás: - Nehéz héten vagyunk túl, nagyon jó edzés volt egy jó ellenfél ellen. Sok gólt lőttünk.

Tudósított: Bedő János.