Tesztmérkőzés

2023.08.26. 08:16

Futottak az eredmény után

Elvesztette az utolsó tesztmérkőzését a kézilabda NB I közelgő rajtjára készülő Fejér-B.Á.L. Veszprém.

Király Ferenc

Fejér-B.Á.L. Veszprém–Carbonex-Komló 27-29 (11-14)

Veszprém, 100 néző. Vezette: Felhő, Öcsi.

Veszprém: Balogh, Mojsilov és Gödör (kapusok), Nourelden 8 (2), Hornyák és Szuharev 3-3, Bugyáki, Grünfelder, Pintér, Djukic, Draskovics és Szmetán P. 2-2, Szrnka 1, Hári, Preszter és Vetési. Edző: Éles József, Danyi Gábor.

Az ellenfél legjobb lövői: Urbán 7, Menyhárt, Hoffmann és Váczi 4-4.

Kiállítások: 10, ill. 16 perc.

Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1.

Rosszul kezdték a találkozót a hazaiak, előbb négy- (2-6), majd hatgólos (4-10) hátrányba kerültek, ám a félidő második felében megemberelték magukat és 6-11-ről 10-12-re jöttek fel. A vendégek a fordulás után is lépéselőnyben voltak (13-18), aztán Noureldenék az utolsó tíz percre kiegyenlítetté tették a derbit (22-23), a hajrában pedig a döntetlenre is volt esélyük.

Éles József: Az első húszpercnyi játékunk hagy kívánnivalót maga után, de utána szépen visszajöttünk a csatába, és azt egy pillanatra sem adtuk fel. A védekezésünk kezd összeállni, és mert a támadásainkban nincs meg az igazi átütőerő – híján vagyunk nagy lövőknek –, a jövőben más stílust is forszírozunk.