Nehéz helyzetben a Várpalota

2023.09.24. 13:23

Nem kegyelmezett otthon a Pápai Perutz FC

A Veszprém vármegyei labdarúgó-bajnokság I. osztályának 7. fordulójában is szép számmal potyogtak a gólok. A Pápa nyolcat, az Úrkút hatot, a Tihany pedig négyet lőtt ellenfelének. A pont nélküli Várpalota a hibátlan Fűzfőt fogadta, de a papírforma érvényesült.

Balogh Dávid

Hat gól mellett több kiállítás is akadt a Szentantalfa-Balatonalmádi meccsen Fotó: Nagy Lajos

Klíma-Park Magyarpolány SE–Devecser SE 3–3 (3–3)

Magyarpolány. Klíma-Park Magyarpolány SE: Paksi – Kulman Gy., Cseh, Király, Polt P., Döbrösi M. (Czepek), Horváth D., Kulman B., Varga Á., Sárkány (Hardi), Antal.

Devecser SE: Károlyi – Veisz, Bukovics, Forgács (Szabó G.), Szabó D. (Keller), Sipos Felícián, Bencsik, Paksai, Ménes (Szabó K.), Schilde (Horváth M.), Venczel.

Gólszerzők: Varga Á., Czepek, Antal, ill. Bencsik, Veisz, Szabó D.

Kiállítva: Cseh (61., Klíma-Park Magyarpolány SE).

Péti MTE–Sümeg VSE 0–2 (0–1)

Pétfürdő. Péti MTE: Varga Zs. – Gyurcsek, Pálfi (Horváth P.), Müller, Nagy R., Horváth B., Simon, Rados, Erdősi X., Petróczi, Erdősi P. (Molnár K.).

Sümeg VSE: Kovács B. – Márkus, Markó, Nimsz, Bolla, Reicz, Szakonyi Stephan (Horváth A.), Laczi, Csik, Görhes A., Görhes T.

Gólszerző: Görhes T. (2).

Úrkút SK–Gyulafirátót SE 6–1 (2–1)

Úrkút. Úrkút SK: Németh A. – Lang, Uj, Kalapács (Varga B.), Zágor (Pej), Varga P., Papp A., Szedlacsek (Boromisza), Buchwald (Udvardi), Sáringer, Král. Edző:

Gyulafirátót SE: Vaczola A. – Balta N., Vaczola M., Kovács P. (Szelényi), Bekker, Beke, Balta G. (Veszprémi), Kövesi, Tímár (Kovács Á.), Varga D., Farkas M. (Németh Gy.).

Gólszerzők: Uj (2), Udvardi, Varga P., Zágor, Sáringer, ill. Balta G.

Kiállítva: Sáringer (59.), ill. Balta N. (10.), Kövesi (59.).

Pápai Perutz FC–Csetény SE 8–1 (4–1)

Pápa. Pápai Perutz FC: Présing (Hauser M.) – Nagy B., Kun-Szabó, Varga B., Szalai, Rozman, Cseke (Antal-Horák), Nagy D. (Császár), Cser (Hauser B.), Erdősi, Horváth T. (Nagy K.).

Csetény SE: Jelencsics – Horváth K. (Hegedűs), Danó, Simon G., Orbán B., Juhász (Varga B.), Nagy R., Dávid, Merkl, Orbán M. (Simon Á.), Miskei.

Gólszerzők: Cseke (2), Kun-Szabó (2), Nagy K., Hauser B., Varga B., Császár, ill. Juhász.

Várpalotai BSK–Fűzfői AK 0–2 (0–0)

Várpalota. Várpalotai BSK: Bakos A. – Mogyorósi, Kovács M. (Kolki), Szabó P., Bakos B., Nagy L., Jónás, Gergely, Tóbiás, Szőke (Gómann), Szekér.

Fűzfői AK: Marics (Mocher) – Szalai L., Kiss Á., László (Kakas), Auerbach (Somogyi), Bíró, Nyári, Kuti (Szalai I.), Füle (Méhes), Babai, Szentmártoni.

Gólszerzők: Méhes, Kiss Á.

Ajka Kristály SE–Balatonfüredi USC 0–0

Ajka. Ajka Kristály SE: Bognár – Puskás, Szabados (Gergócs), Adorján (Szabó Z.), Král, Ambrus, Magyar, Grőber (Rohály), Bakó, Rédling, Jeney (Biró).

Balatonfüredi USC: Filipánics – Szente, Knausz (Sárközi), Hideghéti (Dallos), Babos, Török, Takács, Koltai (Hutchinson Charlie), Radács, Király, Szücs.

Két azonos képességű csapat küzdelmét láthatták a kilátogatók. A vendégek inkább csak a szabálytalanságok tekintetében múlták felül a labdát valamivel többet birtokló hazaiakat. Igazi gólhelyzet tulajdonképpen egyik kapu előtt sem alakult ki, mivel az utolsó passzok rendre pontatlanok voltak.

Jók: Magyar, Jeney, Puskás, Bakó. Illetve: Knausz, Koltai, Király.

Tudósított: Havasfalvi Lajos

Tihanyi FC–FC Zirc 4–1 (1–1)

Tihany. Tihanyi FC: Illés – Dévényi, Németh K., Fehér (Borbély), Henn (Horváth B.), Sudár, Tar (Kovács Á.), Nemes Á., Szücs, Barcza, Nemes G. (Marton).

FC Zirc: Dobai – Bíró, Mári, Antal, Hegyi (Kovács Á.), Stupián, Hornyacsek E., Szöllősi, Török (Nagy B.), Kopházi (Takács), Somogyi.

Gólszerzők: Nemes G. (2), Nemes Á., Kovács Á., ill. Bíró.

Tihanyi támadások közepette a 17. percben az első vendég akcióból gól született. Bal oldali szöglet után a rosszul kimozduló Illés felett Bíró fejelt a hosszú sarokba, 0-1. A 22. minutumban látványos passzjáték után Nemes Gergő gurított az üres kapuba, 1-1. Gyors hazai góllal indult a második félidő. A 46. percben Nemes Gergő a jobbösszekötő helyéről zúdított éles, lapos lövést a hálóba, 2-1. A 75. játékpercben Nemes Á. szabadrúgását még védte a zirci kapus, a kipattanó labdát azonban Kovács (első labdaérintésből) már nem hibázta el 3-1. A 82. percben Sudár remek cselek után pontosan továbbított Nemes Ádám elé, akinek nem volt nehéz dolga, és a hálóba passzolt, 4-1.

Tudósított: Bölcs Attila

Szentantalfa NVSE-Balatonalmádi SE 0-6 (0-3)

Szentantalfa. Szentantalfa NVSE: Rehus – Dombi, Nagy, Molnár K. (Steierlein), Szigeti (Godány), Németh (Piltman), Molnár B., Csillag (Tóth), Stadler, Slemmer, Takács (Vári).

Balatonalmádi SE: Jójárt (Borda), – Kovács (Márcsik), Ács, Horváth B., Németh (Markó), Gerendai (Nagy), Hoffer, Matejkó (Horváth M.), Bencsik, Mátyás, Jánó.

Gólszerzők: Horváth B. (3), Gerendai (2), Márcsik.

Hamar borongós lett a hangulat Szentantalfán, a 12. percben egy vendég lövés kézre pattanva kerülte el a hazai kaput, a játékvezető az adható büntető mellé piros lapot is villantott mindenki  megdöbbenésére. A döbbenet maradt, hiszen messze a kritikán aluli játékvezetői döntések megölték a kellemes szabadidősportot. Egy kulturált focit játszó, labdaügyes Balatonalmádi ellen egyenlő feltételek mellett is komoly teljesítmény kellett volna a hazai pontszerzéshez.

Jó: Horváth B.

Tudósított: Oláh Gergely