Bravúrosan győzött az Ajka

2023.10.30. 10:31

A két veszprémi csapatból csak az egyik tudott nyerni

A KK Ajka fantasztikus hajrá után győzte le a Békést, a BFKA-Veszprém U21-es csapata pedig végig vezetve tartotta otthon a bajnoki pontokat a Mezőkövesd ellen a kézilabda NB I/B 9. játéknapján.

A Fejér-B.Á.L. Veszprém korosztályos csapata nem járt sikerrel Archív fotó: Nagy Lajos

KK Ajka-Békési FKC 23-22 (9-13)

Ajka, 150 néző. V.: Budai-Bock, Wenczel.

Ajka: Tatai, Baracskai, Gátvölgyi (kapusok), Goda, Pernesz, Jávor 4, Tóth, Nagy, John 7, Dobos 2 (1), Ernei 6, Horváth 2, Perczel 2. Edző: Velky Péter.

Békés: Borbély, Takács (kapusok), Novák 2, Balogh, Kovács, Sütő, Haszilló 1, Fedor 2, Varsandán, Árpási, Mezei 9 (2), Horváth 5, Dávid 1, Laufer, Kepess 2. Edző: Padla József

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2.

Mindkét csapat roppant fegyelmezetten kezdte a mérkőzést, a védelmek és a kapusok is nagyszerűen teljesítettek, ennek köszönhetően kevés gólt láthattak a nézők (13. perc: 4-4). Ezt követően a vendégek 2-3 gólos vezetése állandósult, a hazaiak támadójátékába több hiba is csúszott, ezért Velky mester időt kért. A félidő hátralévő részében nem tudott közelebb zárkózni az Ajka, sőt a vendégek négy gólos előnnyel zárták az első harminc percet. A fordulást követően sem változott a játék képe, biztosan őrizte előnyét a Békés, a hazaiak nehezen találtak rést a vendégek falán (43. perc: 13-18). Az ajkaiak időkérése sem zökkentette ki a vendégeket a játék ritmusából, akik Mezei góljaival tartották a különbséget. A záró szakasz roppant izgalmasan alakult, Baracskai a kapuban "lehúzta a rolót", elől pedig John és Ernei vezérletével kiegyenlített a hazai csapat, majd négy másodperccel a vége előtt Ernei megszerezte a győztes találatot.
BFKA-Veszprém U21–Mezőkövesd 30-22 (18-10)
Veszprém, 50 néző. V.: Báthori, Szécsi.
Veszprém: Tóth, Győri, Reidmar (kapusok), Jajic 6, Czabula 7 (2), Füry 1, Szabó 2, Janowszky 4, Hoffmann 1, Végh 2, Bőti, Balogh 3, Bene 2, Viski 2, Barna, Sisa. Edző: Dinko Dankovic
Mezőkövesd: Szilágyi, Ulicsinyi (kapusok), Jancsó 2 (1), Kovács 2, Sárosi, Vincze 3, Nyitrai, Veres 2, Boda, Kátai 6, Szabó, Nagy 2, Dócs 2, Dobi 3, Bodnár. Edző: Drizner Péter
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1.

Fantasztikusan kezdtek Dinko Dankovic játékosai. A 10. percben már 7-3-ra vezettek a Mezőkövesd ellen. Nem tudott kibontakozni a vendég együttes, minden a hazaiak akarata szerint alakult. Félidőben 18-10 volt az állás. A második játékrészben sem tudott felzárkózni a vendég alakulat, így végig magabiztosan vezetve megszerezte az újabb két pontot a BFKA-Veszprém U21.
Szigetszentmiklósi KSK–Fejér-B.Á.L. Veszprém U21 41-29 (24-15)
Szigetszentmiklós, 250 néző. V.: Rontó, Szanyi.
Szigetszentmiklós: Kovács, Kovistyek (kapusok), Turák 1 (1), Kerkovits 3, Márton K. 1, Gábori 4, Éliás 3, Koszorus 3, Szabó, Mazák 4, Spacsek 2, Parzer 7 (1), Bali 3, Jenei 4, Tóth 2, Márton B. 4 (1). Edző: Horváth Csaba
Veszprém: Nagy-Gáspár, Kaiser (kapusok), Csizmadia 1, Éles 2, Fercsik 4, Gulyás 2, Szucsik, Fazekas 4 (1), Ruzsányi 3, Besenyei, Majczán 1, Rubos, Török-Vida 3, Szatmári B. 8, Szatmári S. 1. Edző: Kovács György.
Kiállítások: 2, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1.

Határozottabban, és jobban rajtoltak a hazaiak. Tíz perc elteltével már 7-2 szerepelt a táblán. A folytatásban nem tudott felzárkózni a Veszprém, és hamar tíz gólosra duzzadt a szigetszentmiklósiak előnye. 24. perc: 21-11. Félidőben 24-15 volt a hazaiak javára. Fordulás után is koncentráltabban és jobban játszottak Horváth Csaba tanítványai, a bakonyiak nem találták az ellenszert. 45. perc: 31-22. A mérkőzést Jenei Bálint találata zárta le az utolsó másodpercekben.

A bajnokság állása: 1. Győri ETO 15 pont, 2. BFKA-Veszprém U21 15, 3. Pick Szeged U21 13, ...9. Fejér-B.Á.L. Veszprém U21 9, ...11. KK Ajka 8.