Mezei Futó Magyar Liga: 1. forduló

2023.10.18. 14:50

Két bajnoki cím a fiatal veszprémi atlétáktól

A veszprémi Sportolj Velünk SE (SVSE) atlétái összesen öt érmet vihettek haza a Mezei Futó Magyar Liga nyitányáról.

Békéscsaba adott otthont a Mezei Futó Magyar Liga első fordulójának

Forrás: SVSE

A Békéscsabán rendezett versenyen két bajnoki címet szereztek a veszprémiek. Az első aranyérmet az U14-es korosztályban Kingl Marcell László nyerte el, aki 3000 méteres futáson 9:09-es időeredménnyel ért a célba. Ifjúsági korosztályban, 4500 méteres távon Derdák Sára lett bajnok 14:42-es idővel.

Ezüstérmet vehetett át 1500 méteren a legkisebbeknél Márkus Johanna Lola, az U12-es korosztály versenyét Márkus Fülöp is teljesítette. A Szirbek testvérek korosztályukban szintén másodikként zártak. Szirbek Titusz 4500 méteren (U16) 12:41-gyel, Szirbek Albert (U20) 7,5 kilométeren 21:07-tel végzett ezüstérmes pozícióban.

Az U16-os fiúknál Sinka Dániel 13:36-tal a hatodik helyen, Gaál Kolos 14:44-gyel a 12. helyen ért célba a három körös versenyben. A lányoknál Kovács Zoé és Simon-Varga Fanni álltak rajtvonalhoz, ők három kilométert futottak. Utóbbi 10:17-tel, előbbi 10:34-gyel zárta az első fordulót.

Az U18-as versenyben Furda Botond, Babics Marcell, Szigeti Máté és Kovács Botond teljesítette a négy kört (6 kilométer). Furda Botond (17:08) negyedik, Babics Marcell (17:53) hetedik lett, Szigeti Máté 18:46-ot, Kovács Botond 19:12-es időt produkált.