Megszakadt a veretlen sorozat

2023.10.29. 17:30

Negyvenöt (!) méterről szerzett gólt a füredi játékos, sajnos hiába

Hat veretlenül megvívott mérkőzés után kikapott a Balatonfüredi FC a labdarúgó NB III-ban. A BFC ebben az idényben először maradt alul hazai pályán.

A csíkos mezes balatonfürediek először maradtak alul hazai pályán ebben az idényben

Fotó: Fülöp Ildikó/archív

Balatonfüredi FC-Budaörs 1-2 (1-0)

Balatonfüred, 300 néző. V.: Juhász. Balatonfüredi FC: Erdélyi – Farkas, Szalai, Mayer (Horváth Á., 46.), Major, Nagy B. (Gosztonyi, 89.), Lasz, Bartha (Lórántfy, 84.), Nagy R., Tóth G., Hetesi (Török, 75.). Edző: Borgulya István.

Budaörs: Borsos – Lami, Budai, Szamosi (Gula, 46.), Tányéros, Ferkel (Petneházi, 62.), Sebestyén, Horváth E. (Fényes, 88.), Murai, Fekete (Berekali, 93.), Sajbán. Edző: Bognár György.

A sok eső miatt mély talajú pályán sokat csúszkáltak a játékosok, folyamatos játék nem alakult ki, a kapuk nem forogtak veszélyben. A 28. percben megtört a jég, Szalai szerzett labdát a kezdőkörben és 45 méterről, a kint álló kapus felett a jobb felső sarokba ívelt, 1-0.

A félidő hátralevő részében a vendégek birtokolták többet a labdát, de helyzetet nem tudtak kialakítani.

A második játékrészben a budaörsi csapat lépett fel támadólag, teljesen beszorította a hazai gárdát, csak Idő kérdése volt, hogy mikor jön az egyenlítés.

A 67. percben Horváth 17 méteres lövése a vetődő Erdélyi kezei között került a kapuba, 1-1.

A 73. percben Fekete keverte meg a hazai védelmet, s középről, 10 méterről lőtt a bal sarokba, 1-2.

A vendégek a vezetés megszerzése után még magabiztosabban játszottak, megérdemelten nyertek.

Tudósított: Fülöp Zoltán.

Borgulya István: - Kis szerencsével kihozhattuk volna egálra a meccset, de elismerem, ma a Budaörs jobb volt nálunk.