Kézilabda NB I/B

2023.11.13. 10:56

A Veszprém idegenben nyert

Az Ajka öt, a Fejér-B.Á.L. Veszprém U21 pedig kilenc gólos vereséget szenvedett el a kézilabda NB I/B legutóbbi fordulójában. A BFKA-Veszprém U21 idegenből tudta elhozni a pontokat a Budai Farkasok otthonából, egy remek második félidőt követően.

Nem jártak sikerrel hazai pályán Török-Vida Zsomborék Archív fotó: Nagy Lajos

Budai Farkasok-Rév–BFKA-Veszprém U21 26-32 (13-15)
Budaörs, 200 néző. V.: Haskó, Natkai
Budai Farkasok: Nánási, Lakatos (kapusok), Szeitl L. 5, Weiler, Nagy-Jávori, Csányi, Horváth, Vuleta 4, Szövérdffy 1, Csengeri 7 (5), Bodnár, Kovács 2, Fekete 3, Hutvágner 1, Bendicsek, Kende 3. Edző: ifj. Kiss Szilárd
BFKA-Veszprém U21: Tóth, Győri (kapusok), Jajic 4, Edwards, Füry, Szabó 1, Janowszky 6, Varga 1, Hoffmann, Végh, Bőti 4, Balogh 1, Bene 1, Viski, Barna 14 (3), Sisa. Edző: Dinko Dankovic
Kiállítások: 4, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3.

Nem kezdte álomszerűen a találkozót a Veszprém. Sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok, ehhez kellettek a vendég hibák is. 15. perc 7-7. A 22. minutumban Csengeri góljával meglépett kettővel a házigazda, azonban Dinko Dankovic csapata a 28. percben egalizált, és a fennmaradó játékidőben át is vette a vezetést. A második félidőben magasabb fokozatra kapcsoltak Barna Jánosék, amivel a fővárosiak nem tudtak mit kezdeni, és nagyobb különbség alakult ki. 45. perc: 20-25. A véghajrában sem engedett ki a Veszprém, és végül hat góllal bizonyult jobbnak ellenfelénél.

Mezőkövesd-KK Ajka 29-24 (16-11)

Mezőkövesd, 200 néző. V.: Rontó, Szanyi.

Mezőkövesd: Szilágyi, Ulicsinyi (kapusok), Jancsó 3, Kovács 7, Sárosi, Vincze, Nyitrai, Veres 2, Horváth, Boda, Kátai 7, Szabó3, Dócs, Dobi 5, Bodnár. Edző: Drizner Péter.

KK Ajka: :Tatai, Baracskai (kapusok), Jávor 1, Tóth 2, Kovács, Gyene 7 (2), Nagy, John 2, Dobos 5, Breuer 1, Ernei 3, Horváth 1, Perczel 2. Edző: Velky Péter.

Kiállítások: 12, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 1/0, ill. 2/2.

A fásultan kezdő vendégek ellen nagy iramban kezdett a hazai csapat, aminek köszönhetően a hatodik percben 5-1 szerepelt az eredményjelzőn. Velky Péter gyorsan kihasználta az első időkérését, megpróbálta rendezni a sorokat, de ez kevésbé sikerült (7-2). A kövesdiek továbbra is gólokkal büntették a bakonyiak összes hibáját és a félidő közepére már tetemes előnyt szereztek(11-3). A vendégek "felébredtek" és 5-1-es szériát produkálva visszajöttek a meccsbe, amikor is a hazaiak mestere rakta le az időkérő táblát az asztalra (12-8). A játékrész hátralévő részében tartotta biztos előnyét a Mezőkövesd, majd a szünet előtti góllal ötre növelték a különbséget. A pihenő után rákapcsolt a KK Ajka és két gólra megközelítette ellenfelét, de ez csak rövid felvillanás volt, ugyanis a vendéglátók visszaállították a szünetbeli különbséget (20-15). Az ajkaiak ezután már nem tudtak változtatni és a közönsége által biztatott kövesdiek a félidő derekára újra nyolc góllal meglépetek (23-15). Az utolsó tíz percben már csak kozmetikázni tudtak az eredményen a vendégek, a hazaiak győzelme nem forgott veszélyben.

Fejér-B.Á.L. Veszprém U21 – Vecsési KKFT 23-32 (10-17)
Veszprém, 120 néző. V.: Garai, Varasdi.
Fejér-B.Á.L. Veszprém U21: Nagy-Gáspár, Kaiser (kapusok), Csizmadia, Éles 5, Farkas 5 (3), Fercsik, Gulyás 2, Szucsik 3, Fazekas, Ruzsányi, Racskó 1 (1), Majczán 3, Rubos 1, Török-Vida 2, Szatmári B., Szatmári S. 1. Edző: Kovács György
Vecsés: Bende, Szász, Balogh (kapusok), Vhrovina, Nyéki 2, Dobák 1, Zakics 4 (4), Antal 1, Angebrandt, Zalai 4, Marcsek 3, Nagy T. 3, Horváth D. 2, Kiss P. 4, Hutvágner 1. Edző: Antal Levente.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4.

Az első tíz percig tudta tartani a lépést ellenfelével a veszprémi alakulat. A folytatásban a rutinosabb Vecsés okosan játszott, és a 18. percben már öt gólos előnyt harcolt ki (5-10). Az első játékrészben tovább nőtt a különbség, és végül 10-17-es részeredménnyel vonulhattak pihenőre a felek. A fordulást követően sem tudott felzárkózni Kovács György csapata, jól zárt a vecsési védelem. 45. perc: 17-24. A hajrában szerette volna csökkenteni a különbséget a bakonyi csapat, de Nagy-Gáspár magabiztosan védett a kapuban. Végül a Fejér-B.Á.L. Veszprém U21 kilenc góllal maradt alul hazai pályán.