Kézilabda

2023.12.04. 11:09

Elképesztő meccset vívott a Veszprém a Szeged ellen

A kézilabda NB I/B-ben a BFKA-Veszprém korosztályos csapata egy góllal volt jobb a Szegednél, a KK Ajka pedig hét találattal nyerte a vármegyei rangadót.

Nagy csatában győzött a BFKA-Veszprém Archív fotó: Nagy Lajos

BFKA Veszprém U21–OTP Bank-Pick Szeged U21 32-31 (20-15)
Veszprém, 150 néző. V.: Sándor, Szabó.
Veszprém: Tóth, Győri 1, Reidmar (kapusok), Jajic 2, Czabula, Füry, Szabó 1, Janowszky 2, Varga, Hoffmann, Végh 2, Bőti, Balogh B. 5, Viski, Barna 19 (4), Sisa. Edző: Dinko Dankovic.
Szeged: Radvánszki 1, Koncz (kapusok), Kovács, Gazsó 5, Losonczy 1, Varga 6 (3), Kucsera 1, Fekete 1, Járó 3, Rea 2, Juhász 4, Balogh D. 1, Tisza, Hegedűs 2, Furka 1, Szűcs 3. Edző: Szabó Levente
Kiállítások: 10, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3.

Szoros csata jellemezte az első játékrész zömét. 15. perc: 9-9. A 22. perctől magasabb fokozatra kapcsoltak a hazaiak, és a vendégek játékába egyre több hiba csúszott. A szünetre öt gólos előnnyel mehettek Dinko Dankovic tanítványai. A szegediek a fordulás után hamar összekapták magukat, és végül a 43. percben egalizáltak (25-25). Barna Jánosék hamar kapcsoltak, és ismét elléptek a szegediektől három találattal (30-27). Az utolsó percekre ismét visszajött a meccsbe a vendég alakulat, azonban a Veszprém örülhetett jobban a találkozó után. Hazai oldalról érdemes kiemelni Barna Jánost, aki 19-szer talált a szegedi kapuba.

KK Ajka–Fejér-B.Á.L. Veszprém U21 31-24 (14-12)
Ajka, 500 néző. V.: Felhő, Öcsi.
Ajka: Gátvölgyi, Baracskai (kapusok), Pernesz, Jávor, Tóth 3, Kovács, Gyene 7 (3), Nagy 1, John 6, Dobos 2, Breuer 3, Ernei 4, Horváth 3, Perczel 2. Edző: Velky Péter
Veszprém: Nagy-Gáspár, Kaiser (kapusok), Csizmadia 1, Éles 3, Farkas 1 (1), Fercsik 3, Gulyás 3, Szucsik, Fazekas, Ruzsányi 1, Majczán 6, Rubos, Török-Vida 3, Szatmári B. 3, Szatmári S. Edző: Kovács György
Kiállítások: 12, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1.

A hazaiak kezdték remekül a mérkőzést, sikerült gyorsan három gólos előnyt szerezniük, de tizenkét percnyi játék után ledolgozta hátrányát az Éles alakulat (6-6). Ezután ismét a vendéglátók percei következtek, de a lelkesen küzdő veszprémiek nem adták könnyen magukat és szorosan tapadtak ellenfelükre (12-11). A félidő vége előtt jól hajrázó ajkaiak Perczel góljával tudtak kisebb előnyt kiharcolni. A pihenő után szinte állva hagyta ellenfelét a KK Ajka, a kapuban Baracskai parádésan védett, elől pedig John és Gyene vezérletével egyre jobban nőtt a különbség (21-14). A vendégek edzője, Éles József időt is kért, de ez sem zökkentette ki az ajkai fiúkat a játék ritmusából, akik szép gólokkal szórakoztatták közönségüket (28-21). A hajrában érdemi változás már nem történt, a házigazdák biztosan őrizték előnyüket, majd a lefújást követően boldogan ünnepelték győzelmüket.