Kosárlabda

2023.12.17. 08:25

Győzelem a karácsonyfa alá

Magabiztos sikert ért el a Veszprém Kosárlabda Klub az NB I/B Zöld csoport idei utolsó játéknapján, Alex Geddes edző együttese végig vezetve nyert a sereghajtó ellen.

Király Ferenc

A két ponthoz mindenki hozzájárult valamivel, az eredmény a csapat érdeme

Fotó: Fülöp Ildikó / archív

Százhalombattai KSE–Veszprém Kosárlabda Klub 87-98 (18-27, 26-25, 21-28, 22-18)

Százhalombatta, 100 néző. Vezette: Bagi, Pécsi, Szőts.

Százhalombatta: Seregély 15/3, Csík 23/3, Tóth 16/6, Gaál 16/3, Láncos 6. Csere: Kovács 4, Rácz, Montai, Várbíró 4, Kövér 3/3. Edző: Drevenka Dávid.

Veszprém: Szabó 27/9, Madár 29/21, Varga 11/6, Takács 10/6, Ratiani 7. Csere: Prodanovic 3, Gordán 9, Birkás 2. Edző: Alex Geddes.

A vendégek már a párharc elején magukhoz ragadták a kezdeményezést (7-14), aztán előbb az első negyed második felében (17-27), majd a következő tíz percben is állandósították a tíz pont körüli előnyüket (28-38). A nagyszünethez közeledve megpörgették a tempót (30-47), a felek mégis csak nyolcpontos VKK vezetéssel mentek az öltözőbe (44-52). A fordulás után nagyjából 15 pont volt a műhelyeket elválasztó különbség (60-75). A hazaiaknak a hajrában sikerült közelebb jönni a megérdemelten diadalmaskodott bakonyiakhoz, akik hat győzelemmel és hét vereséggel a tabella 9. helyén zárják az évet, és a 14 csapatot felvonultató blokkjukban legközelebb január 5-én (péntek, 18 óra) a második Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK otthonában vizitálnak.