Négy gól Dunaújvárosban

2024.02.19. 10:15

Kupasikerrel hangolt a Veszprém a felsőházi rájátszásra

Idegenben, NB II-es riválissal szemben jutott tovább a veszprémi futsalcsapat a Magyar Kupa harmadik fordulójából.

A veszprémiek jó formában várják a pénteki derbit

Fotó: Fülöp Ildikó/Napló-archív

Az NB II nyugati csoportjában szereplő, korábban szebb napokat látott Dunaújváros vendége volt a Magyar Kupa harmadik körében az 1. Futsal Club Veszprém.

A bakonyiak a nyolcadik percben Lux Bence Gábor révén vezetést szereztek, amit még a házigazda ki tudott egyenlíteni, 11. perc: 1-1.

Az első félidőben azonban még kétszer betalált az 1. FCV, amely a fordulás után is lőtt egy gólt, így 4-1-es sikerrel jutott tovább.

Eredmény: Dunaújváros Futsal-1. FC Veszprém 1-4 (1-3). Dunaújváros. 1. FCV: Spandler – Tatai, Fridrich, Dorogi, Gerencsér. Csere: Koncsol, Meczner, Molnár D., Ábrahám, Gavrilovics, Kiss M., Lux. Edző: Fehér Zsolt.

Gólszerző: Kiss P. (11.), ill. Lux (8.), Tatai (16.), Gerencsér (20.), Kiss M. (26.).

A veszprémiek legközelebb az NB I-ben lépnek pályára, ahol elkezdődik a bajnoki rájátszás. A felsőházi küzdelem nyitányán Fehér Zsolt csapata a Nyíregyházát fogadja. Az összecsapás pénteken 18.30-kor kezdődik.