Tíz BFC-gól a Fejér vármegyeiek ellen

2024.02.05. 13:40

Magasabb osztályba igazolt a füredi focista

Harmadik felkészülési mérkőzését játszotta a minap a labdarúgó NB III-ban szereplő Balatonfüredi FC.

Szalai Péter (középen) Csákváron folytatja pályafutását

Fotó: Fülöp Ildikó/Napló

A fürediek – Facebook-oldaluk tájékoztatása szerint – 10-1 arányban győzték le a Gárdony-agárdi Gyógyfürdő csapatát. A BFC góljait Major (2), Szabó B. (2), Horváth Á. (2), Török (2), Pécseli, és Kuchta szerezte. Az együttes – amely korábban a Balatonalmádi SE és a Tihanyi FC ellen játszott edzőmeccset – legközelebb szerdán, Dunaújvárosban lép pályára felkészülési találkozón.

A Balaton-partiakkal kapcsolatos hír, hogy játékosuk, Szalai Péter a másodosztályba, a Csákvár együtteséhez igazolt a téli szünetben. A 22 éves jobbhátvéd 2020 nyara óta erősítette a füredieket, és végig alapembernek számított. Az őszi idényben Szalai hétszer is eredményes volt.

A Balatonfüredi FC a nyolcadik helyen áll a labdarúgó NB III. északnyugati csoportjának tabelláján. A Preisinger Sándor edzette gárda március 3-án Dorogon kezdi a tavaszi fél évet.