Kosárlabda

2024.02.18. 13:30

Minimális vereség

Nyerhető mérkőzést engedett ki a kezéből a Veszprém Kosárlabda Klub az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 20. fordulójában.

Király Ferenc

Alex Geddes

Fotó: Fülöp Ildikó (archív)

Békéscsabai KK–Veszprém Kosárlabda Klub 101-98 (24-23, 27-30, 22-21, 28-24)

Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Domán, Drenyovszki, Marton.

Békéscsaba: Vodila 5/3, Sucov 22/12, Varga Á. 26/6, Varga Z. 14/6, Hajdu 14/3. Csere: Vágvölgyi, Balog 8/3, Cvijin 12/3, Scherber, Fábián. Edző: Pavlovic Vuk.

Veszprém: Szabó 16/6, Varga G. 15/15, Prodanovic 12/6, Moore 33/6, Takács 16/3. Csere: Krkljes 6, Szeifert, Birkás. Edző: Alex Geddes.

Már az első percek is izgalmasan, fordulatosan teltek, hol az egyik (12-8), hol a másik csapat vezetett (17-18). A nézők a folytatásban is csak kapkodták a fejüket (28-28), mert Madárt betegség miatt nélkülöző vendégek 30-35-ös előnyére nyomban kontráztak a hazaiak (44-37), a félidőben mégis a VKK állt jobban (51-53). A csapatok a nagyszünet után sem variáltak a forgatókönyvön, szinte mindig más gárda örülhetett (53-59, 64-63, 73-74). A záró etapban egy ideig fej-fej mellett haladtak a felek (81-82), aztán a viharsarkiak növelték a tempót (89-82), a mieink pedig már nem tudták ledolgozni a hátrányukat a hajrában (96-89).

Alex Geddes: Az ellenfelünk fantasztikus energiával játszott ezen a színvonalas és élvezetes mérkőzésen. Sajnos a védekezésünk ma nem úgy működött, ahogy azt elterveztük.