Kosárlabda

2024.03.10. 09:22

Minden jó, ha a vége jó!

Végül magabiztos győzelmet aratott a Veszprém Kosárlabda Klub az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 23. fordulójában, aminek eredményeként feljött a tabella ötödik helyére.

Király Ferenc

A két ponthoz mindenki hozzájárult valamivel, az eredmény a csapat érdeme

Fotó: Fülöp Ildikó / archív

Veszprém Kosárlabda Klub–Pénzügyőr SE 97-82 (26-20, 22-29, 24-19, 25-14)

Veszprém, 200 néző. Vezette: Horváth, Benedek, Propszt.

Veszprém: Szabó 12, Madár 30/18, Varga 24/18, Prodanovic 5/3, Moore 13. Csere: Popadic 3, Takács 7, Krkljes 3/3. Edző: Alex Geddes.
Pénzügyőr: dr. Szekeres, Nyikos 2, Kerkai 17, Barócsi 11, Ratiani 13. Csere: Magda 8/6, Nemes, Béres 4/3, Tóth 14, Egervári 5/3, Horvát, Erdei 8/6. Edző: Király Márió.
Az első negyedben inkább a hazaiak akarata érvényesült (10-6, 14-14, 21-16), aztán fordítottak a vendégek (27-28), de 40-34-nél már hat ponttal álltak jobban Madárék. Ám az előnyük nem tartott ki a nagyszünetig, a félidő vége az utolsó előtti helyezettnek jött ki jobban (48-49). Mi több, a fordulás után hét ponttal is elhúztak (53-60), aztán feljavult a bakonyiak védekezése (65-64) és a záró felvonás előtt már ők vezettek néggyel (72-68). A rivális az utolsó tíz percre elfáradt (77-68), a VKK pedig mind nagyobb különbségre tett szert (91-74). A helyi szurkolók a diadal mellett annak is örülhettek, hogy az ősszel megsérült Popadic újra játékra jelentkezett.

Alex Geddes: Ezért a sikerért alaposan meg kellett küzdenünk, a belőlünk jól felkészült ellenfél nagy csatára késztetett bennünket. A két ponthoz mindenki hozzájárult valamivel, az eredmény a csapat érdeme. Bízom benne, hogy az alapszakaszból hátralévő három fordulóban megőrizzük ezt a formát.