Unalmas találkozó

2024.05.27. 09:20

Vereséggel zárt a Balatonfüredi FC a labdarúgó NB III-ban

A fürediek hazai pályán kaptak ki és a tabella 12. helyén végeztek a labdarúgó harmadosztály északnyugati csoportjában.

A fürediek a tizenkettedik helyen végeztek
Fotó: Nagy Lajos/Archív

Balatonfüredi FC-Puskás Akadémia II. 0-2 (0-1)

Balatonfüred, 200 néző. V.: Sveda. Balatonfüredi FC: Sevinger – Farkas, Major Sz., Török (Horváth Á., 46.), Mayer, Lasz, Burucz, Pécseli, Nagy R., Tóth G. (Vincze, 46.), Hetesi (Szabó B., 82.). Megbízott edző: Csikós Sándor.

Puskás Akadémia II.: Lehoczki – Orján (Bontas, 81.), Fodor, Juricic (Kiss, 60.), Janyickij, Demeter (Dimitriev, 60.), Szabari (Halászi-Harsányi, 60.), Umathum, Makara (Pataki, 90.), Vajda, Pishchur. Edző: Vanczák Vilmos.

Már az első percekben látható volt, hogy ezt a mérkőzést csak azért játsszák le a csapatok, mert kötelező. Rendkívül alacsony színvonalú, csapkodó játékot láthatott a publikum.

Az első kapu felé tartó lövést a 19. percben a füredi Nagy Richárdtól láthattuk, eredmény nélkül.

Kicsit kitámadott a hazai csapat, ezért jött is a felcsúti kontra, de Sevinger a gólvonalon hárított.

A 45. percben, mikor már mindenki a sípszóra várt, a tétovázó hazai védő és kapus között felugró Makara fejelt a hosszú sarokba, 0-1.

A második játékrészben semmi nem változott, támadgatott a BFC, de erőtlen és pontatlan kísérletei nem vezettek sikerre. A 67. percben Nagy Richárd lőtt ordító helyzetben jócskán kapu fölé.

Továbbra is egymás hibáiból próbáltak élni a mérkőző felek, de nem sok sikerrel.

A 87. percben Halászi-Harsányi egy jó indítással lefutotta védőjét, és a kilépő Sevinger mellett lőtt a kapuba, 0-2.

Unalmas, alacsony színvonalú mérkőzésen a játékosok és a nézők is nagyon várták már a hármas sípszót.

Tudósított: Fülöp Zoltán.

A Balatonfüredi FC ezzel a 12. helyen zárta a szezont a 16 csapatos pontvadászatban.