Kézilabda

2013.12.17. 12:30

A Veszprém telel a tabella élén

A négy Veszprém megyei alakulat közül kettő győzelemmel fejezte be a 2013-as esztendőt: nyert a listavezető Veszprém II és a BKSE II is. A VBSK és az Ajka viszont kikapott.

ETO II-MKB MVM II: 23:39 (13:21)

Győr, 150 néző. V.: Buzogány, Szilvási. MKB MVM II: KISÉK M. _ Zakics 2, LIGERTVÁRI 3, Vizes 3, Priczel 2, PÁSZTOR 7, Varjú 2. Csere: Borbély (kapus), BONYHÁDI 6, KANCZEL 3, SZEITL 3, Gulás 2, Horvácki 2, Pócz 1, HORVÁTH D. 3, Strannig. Edző: Csoknyai István.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3.

Dinamikus, lendületes játékot hozott az év utolsó mérkőzése. Sok látványos gólnak tapsolhattak a nézők. A végig nagy tempót diktáló veszprémiek iramát nem bírta a SZESE és egyre többet hibázott, amit a bakonyiak ügyesen használtak ki.

KK Ajka-Tatai AC: 23:38 (9:16)

Ajka, 150 néző. V.: Arnold, Temesi. Le Belier KK Ajka: KÖRLI _ Molnár, Földesi 3, Tarlósi 3, Erőss 2, Schmidt 3, PAÁR 7 (3). Csere: Völgyesi (kapus), Márkus 2, Huszti 2, Fábián, Pavelka 1, Majdanics, Sipos, Takács. Edző: Huszti Géza.

Kiállítások: 4, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 7/7.

A félidő derekáig jól tartotta magát az Ajka (6:8), de ekkor a tataiak négyszer is betaláltak, sőt a szünetre még nagyobb előnyt szereztek. A második felvonásban sem változott a játék képe, 13:20 után hat vendég találatra egy válasz sem érkezett, ami végképp eldöntötte a két pont sorsát.

Az NB I/B-s kézilabda bajnokságban az ajkaiak (pirosban) vereséggel búcsúztak az évtől, míg a veszprémiek (zöldben) győzelemmel. Fotó: Penovác Károly

Sz.-batta-VBSK: 28:26 (15:13)

Százhalombatta, 300 néző. V.: Medve, Nagy. Várpalotai Bányász SK: Szász _ Vesztergom, MAZÁK 5, BELLA 5, Putics 4, Szabó, BÁRDOS 7. Csere: Lakatos (kapus), Soha 1, Horváth B., TOLNAI 4, Galambos, Béres. Edző: Kaló Sándor.

Kiállítások: 6, ill. 16 perc.

Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2.

A vendégek szereztek vezetést, ám a 10. percben már a házigazdák neve mellett szerepelt a magasabb szám. Ettől kezdve a bakonyiak futottak az eredmény után, többé, kevésbé jól is csinálták, hiszen csak két gólos különbség alakult ki az első harminc perc végére. Szünet után sem változott a játék képe, a Várpalota mindent megtett az egyenlítés érdekében, de egy-egy technikai hiba mindig közbeszólt.

BKSE II-Pécs: 31:22 (14:11)

Balatonfüred, 200 néző. V.: Búza, Pinizsi. Balatonfüredi KSE II.: Komendánt – Nagy D. 2, Törteli 3, Mátó 1, Vasvári 1, Faluvégi 5, BÓKA 3. Csere: Kakas (kapus), Pordán 1, Bánhidi 1, Németh 2 (1), CSÓKA 6, BUJTÁR 4 (2), Kemény 2, Lestár, Éliás. Edző: György László.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2.

Először játszott bajnokit a Füred II a Lóczy gimnázium új sportcsarnokában. Az új helyhez a vendégek alkalmazkodtak jobban, s meglepetésre a 7. percben már hárommal is vezettek (1:4). Négy perc kellett a balatoni fordításhoz, de a baranyaiak a félidő végéig a házigazdák nyakán loholtak. A szünet után a Pécs folyamatosan és biztosan tartotta magát, majd a 45. perctől ritmust váltott a hazai alakulat és egy 8:0-s szériával eldöntötték a mérkőzést.

A férfi kézilabda NB I/B-ben az őszi fordulók során az MKB MVM II volt a legjobb 23 ponttal. A Balatonfüred II 18 egységet gyűjtött és ezzel ötödik a tabellán. A Várpalota 16 ponttal telel a hatodik helyen. Az Ajka az idén sem sokszor örülhetett, öt pontjával visszacsúszott a 13. pozícióba, ami jelenleg kieső helyet jelent.