Kézilabda

2015.04.04. 12:44

Zeitz és Ilic döntött - A Veszprém nyerte a szuperrangadót

Veszprém - Christian Zeitz és Momir Ilic szenzációs és gólerős játékának köszönhetően, végig vezetve nyerte a Veszprém a férfi kézilabda NB I csúcsrangadóját a Szeged ellen.

Veszprém-Szeged

29:24 (14:12)

Veszprém, 5000 néző. V.: Dobrovits, Tájok. Veszprém: Mikler - Gulyás, Zeitz 10, Schuch, Ilic 11 (6), Terzic, Chema 3. Csere: Alilovic (kapus),  Sulic 1, Ugalde 2, Marguc, Ruesga, Nilsson, Lékai 1, Iváncsik 1. Edző: Carlos Ortega. Szeged: Sierra - Vadkerti 2, Ilyés, Bombac 3, Zubai 1, Balogh 2, Parrondo 4 (3). Csere: Blazevic, Vranjes 2, Prodanovic 5 (1), Ancsin 5, Robledo 1. Edző: Juan Carlos Pastor.

Kiállítások: 12, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 6/6, ill. 7/4.

Ahogy azt sejteni lehetett, Nagy László kihagyja a Szeged elleni szuperrangadót. A csapatkapitánynak még a Brest elleni mérkőzésen sérült meg a jobb keze - szerencsére nem a lövő keze  -, így biztonsági okokból nem nevezte Ortega mester. A keretben ellenben ott van a vádli sérüléséből felépült Mirko Alilovic, valamint Iman Jamali is.

Érdekes adat, hogy a Szeged utoljára 2007-ben tudta saját pályáján két vállra fektetni a Veszprémet. Akkor a bajnoki döntő első mérkőzésén, hétméteresekkel tudott nyerni a királynék városában. Az utolsó hetest a szegediek Supermanje, Nenad Puljezevics kapus dobta be Dejan Pericsnek. Nos, akkor meg is szerezték a bajnoki aranyat a Tisza-partiak, azóta viszont nem sok babér termett nekik a bakonyi városban.

Zajlik a bemutatás, Zubai Szabolcsot óriási füttyszóval köszöntik a veszprémi drukkerek, Pastor mester viszont nagy tapsot kap.

3. perc: Zeitz góljával indult a találkozó, 1:0.

4. perc: Parrondo hetesből egalizált, 1:1.

5. perc: Zeitz ismét csodás gólt vágott, 2:1.

6. perc: Hosszú szegedi támadás végén Bombac eredményes, 2:2.

7. perc: Indítás végén Ugalde szerzett vezetést csapatának, 3:2.

8. perc: Mikler szenzácóóós! Zeitz sem tud rontani, 4:2.

9. perc: Balogh harcol ki hetest. Parrondo vágja Mikler kapujába, 4:3.

10. perc: Ilic hatalmas átlövésével 5:3.

11. perc: Újra Mikler!!! Zeitzet nem lehet megállítani! Már 6:3. A szegediek kapust cserélnek, Wyszomirszki érkezik.

12. perc: Vadkerti a szélről 6:4-re alakítja az állást. Chema szenzációs passzából Zeitz most a beálló helyéről lőtt gólt, Zeitz már öt gólos és az állás 7:4.

13. perc: Alighogy pontot teszek az előző mondat végére, már jön is Zeitz újabb lerohanásból elért találata, 8:4. A Szeged időt kér.

16. perc: Kisebb gólcsend után újabb veszprémi gólt jegyezhettünk fel, természetesen Zeitz volt eredményes, 9:4.

17. perc: Marguc keménykedett túlzottan, két perces büntetést kap. Újabb két perc, most Ilicet küldik ki. Ezzel kettős emberhátrányba került a Veszprém közel másfél percig.

18. perc: Vranjes nagy nehezen beküzdi a labdát Mikler kapujába, 9:5. Szépen húzza az időt a Veszprém. Terzic góljába belefújnak, mert Ortega mester időt kér. Sajnos nem érvényes a találat.

20. perc: Hiába egészül ki a Veszprém, Balogh eredményes, 9:6. Aztán kettős kiállítás borzolja a veszprémi kedélyeket, Bombacot és Ilicet zavarják ki.

21. perc: Chema betörése után 10:6.

22. perc: Balogh vágta a kapuba a labdát, 10:7.

24. perc: Nem figyel a hazai védelem, Parrondo lőhetett gólt, 10:8. Vranjes kapott két percet.

25. perc: Ilic lőtt hétméterest, a lövésébe Wyszomirszki beleért, de végül a labda a hálóban landolt, 11:8.

26. perc: Lékai cikázott végig a védőkön, 12:8. Újabb szegedi hetes: Parrondo biztos kézzel értékesíti, 12:9.

28. perc: Ancsin hozta közelebb csapatát, már csak kettő van közte, 12:10. Újabb hetes, de most Ilic rendkívül magabiztos, 13:10.

30. perc: Vranjes Zeitz testén keresztül is bedobja, 13:11. Zeitz nyolcadik gólja után Ancsin zárta a félidőt, 14:12.

Folytatódik a második félidő!

31. perc: Jó védekezés után Ugalde kapott labdát és meg sem állt a kapuig vele, 15:12.

32. perc: Robledo tört be és szépített, 15:13.

33. perc: Alilovic érkezett egy hetes erejéig és meg is fogta Parrondo próbálkozását.

34. perc: Prodanovic ejtette át Miklert egy laza mozdulattal, 15:14.

35. perc: Ancsin ütötte Iváncsikot, amiért két percet kap. Iváncsik viszont szépen kihasználja a helyzetét, ráadásul ez Gergő 2000. gólja veszprémi színekben. 16:14.

37. perc: Sulic harcolt ki hétméterest. Ilic a biztos kezű végrehajtó, 17:14.

39. perc: Vranjes kapott két percet miután Chemát földre vitte. Mindkét védelem komolyan odateszi magát.

40. perc: Ilic nem lő akciógólt, de szép passzokkal látja el Sulicot, aki szép gólt lőtt estében, 18:14. Ancsin bombázott a kapuba, 18:15.

41. perc: Chema trükközött el a kapuig, 19:15. A Szeged lehozza a kapust, Schuch szerzett labdát, majd Ilic az üres kapuba vágta a labdát, 20:15.

42. perc: Bombac csúszott el, de olyan szerencsétlenül, hogy Terzicet is földre vitte. Előbbit ápolni kellett. Ancsint nem tudják feltartóztani, 20:16.

43. perc: Zeitz harcol ki hetest. Ilic ma nem tud rontani szerencsére, 21:16. Terzic kap két perces büntetést. Hetest lőhet a Szeged. Alilovic ugyan megfogta Bombac büntetőjét, de a kipattanót már nem tudja, 21:17.

44. perc: Ilic végre átlövésből is eredményes, 22:17.

45. perc: Újabb szegedi hétméteres. Alilovic Prodanoviccal már nem tud mit kezdeni, 22:18.

47. perc: Veszprémi labdaszerzés végén Chema gól, 23:18.

48. perc: Megint hetest lőhet a Szeged. Prodanovic lövése Alilovic lábán pattan meg!

49. perc: Zeitz elképesztő cselek után már kilenc gólos, 24:18. Időt kérnek a vendégek. A szurkolók pedig azt éneklik: Sose lesztek bajnokok!

50. perc: Zeitz, a száguldó erőd, már gólos, 25:18!

51. perc: Ilic is tartani akarja a lépést, 26:18.

52. perc: Vadkerti talált be, 26:19. A Szeged láthatóan összeomlott. Időt kér a Veszprém.

53. perc: Nilsson kapott két percet. A nézőkből ez nagy indulatokat vált ki.

54. perc: Tájok játékvezető most is a színházban érzi magát: teátrális mozdulatokkal jezi, Sulicnak és Blazsevicsnek is két percre távoznia kell. Ilic dobhat hetest, ezzel már kilenc gólos, 27:19.

55. perc: Zubai válaszol gyorsan, 27:20.

56. perc: Ilictől veszik el a labdát, az ellentámadás végén Prodanovic eredményes, 27:21. Újra Prodanovic, 27:22.

57. perc: Blazevic kapott két percet.

58. perc: Ancsin hatalmas gólt szerzett, 27:23. Már csak négy van közte, ezért Ortega időt kér. Ilic is tíz gólos!!! 28:23.

59. perc: Bombac válaszol, 28:24.

60. perc: Időn túli hetest kap a Veszprém.  Ilic hibátlan ma este, 29:24.