Kosárlabda

2010.12.06. 17:07

Ismét pápai győzelem

Pápa - Az NB IB-s férfi kosárlabda bajnokságban a hazai, Pápa Motax Autó KC nagyon fontos mérkőzésen győzte le fővárosi riválisát, a Hegyvidéket.

Novothny Ottó

Pápa KC-Hegyvidék
74:69 (25:15, 10:9,
16:20, 23:25)

Pápa, 300 néző. V.: Fekete, Tőzsér. Pápa Motax Autó: Henrik 7, Fülöp 153, Ács 10, Horváth R. 2412, Feigl 2. Csere: Vajda 2, Pető 2, Szupper 123, Sömenek, Horváth A., Perger, Nagy. Edző: Vajda József. Hegyvidék: Szobi 5, Katona 1712, Moravcsik 93, Bus 83, Balikó 156. Csere: Sztrányai 12, Béres 3, Goda. Edző: Horváth Krisztián.
Kipontozódott: Ács, Moravcsik, Bus, Sztrányai, mindenki a 40. percben.

A hazaiak remekül kezdtek, 5. perc, 12:6. Magabiztosa, remekül teljesített a Pápa, miközben Horváth R. nem tudott hibázni. A folytatásban mindkét alakulat a védekezésre koncentrált, feltűnően kevés pont született. A félidőben 35:24 volt az állás. A hosszabb szünetet követően folytatódott a Hegyvidék egész pályás letámadása, amit a pápaiak eleinte nem tudtak jól átjátszani, a vendégek kissé felzárkóztak, 26. perc, 48:39. Az utolsó negyedben felváltva estek a kosarak, a 8-10 pontos hazai előny megmaradt, miközben a vendéglátók az eredmény megtartására törekedtek. Ez végül sikerült is.
Kemény, hajtós, de nem túl magas színvonalú mérkőzésen megérdemelten nyertek a hazaiak.

Vajda József:  Gratulálok a csapatomnak az újabb győzelemhez, különösen szeretném kiemelni, hogy Horváth Roland sérülten is nagyszerűen teljesített.