Kosárlabda

2014.10.17. 19:29

A bajnok ellen a Veszprém

Veszprém – Nem sikerült legyőzni a bajnoki címvédő Bonyhád együttesét a Hoya-Pannon Egyetem NB I/B-s férfi kosárlabdacsapatának.

Veszprém–Bonyhád
65:85

(14:15, 24:18, 15:13, 12:39)
Veszprém, 300 néző. V.: Török, Sabáli, Németh. Hoya-Pannon Egyetem Veszprém: Kovács V., Vertetits 13/3, Kámán 19/12, Farkas 15, Kelemen. Csere: Czakó 8, Novák P., Nagy R., Gáll 5/3, Takács 3/3, Sipos 2, Novák
T.. Edző: Petőfi Áron. B-

Beton Bonyhádi KSE: Tömösváry 8/3, Faragó 29/15, Baki 7, Hegedűs 12, Lukács 16/9. Csere: Rutkai 8, Verli, Gébert A. 5, Edző: Morgen Frigyes.

Idegesen kezdett mindkét csapat (4. perc: 2:4). Petőfi Áron időt kért, de továbbra is sok volt a rossz dobás. A bakonyiak azonban kezdtek magukhoz térni (7. perc: 9:7). A Bonyhád nem akart leszakadni, sőt az utolsó pillanatban fordított (14:15).

A második negyed Vertetits és Takács kosaraival indult (20:15), ami egyből meghozta a nézők hangját is. Zónával próbálkozott a Bonyhád, de a hazaiak jól játszották át (17. perc: 29:25). Faragó hármasa újra szoros eredményt hozott (33:32), Kámán triplájával pedig maradt az öt pont köztük (38:33).

A térfélcserét követően két elrontott veszprémi támadás és elfogyott az előnyt (41:40). Kámán újabb remek dobásai ismét lendületet adtak a Veszprémnek (26. perc: 47:40). Nagy volt a rohanás: a Bonyhád bárhogy akart, nem bírt közelebb férkőzni (53:46).

Az utolsó etapban a vendégek kezdtek jobban, és a 35. perc végére nyílttá tették a találkozót, sőt Faragó triplájával és Lukács ziccerével hosszú idő után visszavették a vezetést (56:60). A bonyhá-diak vérszemet kaptak, s az utolsó percekben az egyre jobban fáradó hazaiak nem tudtak megújulni, teljesen szétestek és végül vereséget szenvedtek a bajnoktól.

Petőfi Áron: – Morálisan nagyon sokat tanulhatunk ebből a mérkőzésből. Jó lecke volt ez számunkra, még akkor is, ha harmincöt percig mi irányítottunk és kezünkben volt a meccs.