Telekom Veszprém

2015.08.21. 20:05

Végig kézben tartották a meccset

Veszprém, Strasbourg - Magabiztos győzelemmel kezdte szereplését s veszprémi férfi kézilabda együttes a strasbourgi EuroTournoi felkészülési tornán: a francia Chamberyt 32:26-ra verte.

Veszprém-Chambery 32:26  (19:15)

Legjobb góllövők: Ilic 6, Zeitz 5, Palmarsson 4, Nilsson 4, Marguc 4, ill. Basic 8, N'guessan 8, Panic 4.

A franciák szerezték az első találatot, ám Aron Palmarsson gyorsan válaszolt. A 4. perc végéig volt egyenlő (2:2), ezt követően mind inkább a magyar egység akarata érvényesült. A 8. percben Paturel góljával még 5:4 volt az állás, aztán egy 4:0-ás rohanással 9:4-re hízott a veszprémiek előnye.

Állandósult a négy-öt gólos különbség, s bár a 20. percre háromra faragta hátrányát a Chambery (13:10), Nagy és Ilic gyorsan visszaállította differenciát. A félidő 19:15-ös állással ért véget.

A második játékrész Terzic góljával kezdődött, majd a remekül védekező bakonyiak, tíz percig egyetlen gólt sem kaptak, ellenben négyet vágtak, s így a 37. percben 23:18 állt az eredményjelzőn, a 47.-ben pedig 27:18-ra alakult az állás. Ezután is a Nilsson kiállítása miatt emberelőnyben játszó Chambery csak hetesből talált be.

A hajrában Gulyás kiállítása után Palmarsson 29:20-ra módosított, de a Chambery ezek után is becsülettel küzdött és kilencről, hatra zárkózott fel (32:26).

Carlos Ortega tanítványai biztos sikert arattak. Szombaton este 20.30 órai kezdettel a Montpellier AHB