2010.09.07. 16:48

Veszprémi szenior bajnokok triatlonban

Nagyatád - Az évad legnagyobb triatlonos versenyén három érem jutott a veszprémieknek. A hosszú távú vasember országos bajnokságon a Veszprémi Triatlon Egylet (VTE) sportolói a hagyományoknak megfelelően kitettek magukért.

A megszokott környezetben, vagyis a gyékényesi bányatóban két 1900 méteres körrel kezdődött a viadal, amely alatt a sűrű köd nagyon megnehezítette a tájékozódást. A 3800 méteres tempózás után a 180 kilométeres kerékpározás következett, majd maratoni futással (42,195 km) zárult a versengés.

A nőknél a szenior 40-44 évesek kategóriájában Rácz Adél volt a leggyorsabb és 13:33 órás teljesítménnyel a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel az ünnepélyes eredményhirdetésen. Az egy korosztállyal fiatalabb (35-39 éveseknél) Tamás Yvett 14:41 órával bronzéremnek örülhetett.

A férfiaknál Burján Jenő a 25-29 éveseknél bronzérmet vehetett át, ideje: 11:02 óra. A szenior 50-54 éveseknél Nagy István az előkelő hatodik helyen zárt (12:55). A 35-39 évesek között pedig Babos Csaba kilencedik helyezést harcolt ki magának (11:48), ugyanitt Zsargó Zoltán 29. helyen ért célba (14:44).

A váltóversenyben is nagyszerű veszprémi sikereknek örülhettek a sportág drukkerei, ugyanis a Brassay Réka, Szóka Attila házaspár 9:12 órával győzött. A Győrffy Györgyi, Fáth Kinga duó 11:48 óra alatt, míg a Horváth László, Dombi László páros 13:00 óra teljesítette a nem mindennapi távot.