2012.06.02. 07:56

Atlétikai sikerek

Székesfehérvár - Két-két aranyérmet szereztek a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) futói, valamint dobói a hagyományos atlétikai viadalon, az Arakkupán.

A fehérvári vetélkedőn összesen 17 versenyszámban hirdettek győztest, ahol négy aranyérem a veszprémieknek jutott.

A nők kalapácsvető számában a londoni olimpikon, Orbán Éva nyert (67,69 méter), megelőzve a még junior korú Fertig Fruzsinát (62,88) és Lévai Dórát (61,19).

A férfiaknál Dobos Máté állhatott a dobogó legmagasabb fokára (60,74). Súlylökésben Páli Viktor szerzett második helyet (17,00).

A futóknál női 400 méteren Loránd Lilláé lett az első hely (57,33), 800 méteren pedig Kéri Bianka győzött (2:10,47). Férfi 400 méteren Bartha László harmadikként zárt (48.61). Az 1500 méteres versengésben pedig Kállay Dániel második helyen végzett (3:48,36), megelőzve klubtársát, Szalai Benjámint (3:50,34).