2016.01.20. 10:28

Remekelt a balatoni sífutó a nemzetközi viadalon

A magyar sífutók közül a balatonalmádi fiatalember szerepelt a legjobban a Szlovákiában rendezett nemzetközi viadalon.

Kónya Ádám második alkalommal ért el dobogós helyezést FIS-versenyen, a Csorba-tónál rendezett Slavic-kupán harmadik helyen végzett.

A Veszprémi Sí Egylet sportolója a klasszikus 10 kilométeres távon, 59 fős mezőnyben állhatott dobogóra. Rajta kívül három magyar indult, a balatonalmádi fiatalember zárt közülük a legelőkelőbb helyen.

Az ifjú sífutó elmondta, jelenleg a legfőbb célja az, hogy FIS-pontátlaga minél jobb legyen. Ezenkívül természetesen nagy vágya, hogy egyszer világkupán versenyezzen. Az idei megmérettetések közül a 30 kilométeres osztrák és a magyar bajnokságot várja, legközelebb pedig a csehországi Novo Mestóban áll rajthoz.