2011.09.04. 17:08

NB III: gólok az utolsó percekben is

Megyei körkép - Az NB III-as futballbajnokság Bakony-csoportjában a Fürediek nyerték a megyei rangadót, a Pápa II. idegenben szerzett három pontot.

Napló

B.tomaj-Balatonfüred

1:2 (1:0)

Badacsonytomaj, 150 néző. V.: Ábrahám.

BSE: Horváth Á.  Németh A. (Németh I. 49.), Fekete, Dencs, Tóth G.  Kovács, Molnár, Karika, Szűcs (Munkácsy 75.)  Csala, Bertók. Edző: Németh István.

BFC: Lantai  Krén, Banai, Szabó, Tóth B.  Boromisza G. (Boromisza D. 46.), Babics, Kiss, Burányi (Babik 68.)  Szabadfi, Marosvölgyi (Szilágyi 61.). Edző: Lantai Balázs.

Gólszerző: Bertók 22., Babik 90., Boromisza D. 93. perc.

Füredi mezőnyfölény és jól záró hazai védelem mellett gyors kontrából a 22. percben Bertók  lőtt  szép gólt, 1:0. A házigazdák az utolsó pillanatokban veszítették el a meccset. A 90. percben jobb oldali beadáshoz többen is hozzáértek, végül a labda Babikról pattant a kapuba, 1:1. A 94. percben pontrúgás után Boromisza D. fejelt a hálóba, 1:2. Indokolatlan, nem jelzett hosszabbítás okozta a hazaiak vereségét, akik meglepően jól tartották magukat az erős fürediekkel szemben.

Jók: Badacsonytomaj, ill. Banai, Babics, Boromisza D.

Csorna-Lombard Pápa II

2:4 (1:1)

Csorna, 200 néző. V.: Szvorda.

CSSE: Lőre  Simita, Jakab,  Fenyő,  Csonka  Dorogi, Nagy, Véghelyi (Kiss M. 56.), Molnár G. (Kiss A. 78.)  Nyerges, Maidics (Molnár A. 65.). Edző: Varga Péter.

Pápa II:  Kovács  Domján, Megyesi R., Horváth (Enyingi 65.), Kaszás (Páli 46.)  Gyűrű, Szabó (Grőber 78.), Somogyi, Németh  Megyesi P., Csepregi. Edző: Nagy Mihály.

Gólszerző: Nyerges 43., Domján 45., Jakab (öngól) 51., Csepregi 61., Szabó 65., Dorogi (11-es) 80. perc.

Sok hibával kezdtek a vendégek, a hazaiak büntettek is: a 43. percben Nyerges jól eltalált lövésével 1:0.  A játékrész végén a 45. percben szögletet követően Domján fejjel egyenlített, 1:1. Szünet után a Pápa játszott fölényben, az 51. percben Szabó ugratta ki Megyesi P.-t, aki estében kapura lőtt, a labda Jakabon (öngól) irányt változtatva vágódott a kapuba, 1:2. A 61. percben  szöglet után Horváth passzát Csepregi bólintotta a kapuba, 1:3. A 65. percben Szabó megindult, kicselezte a védőket és a hálóőrt is, majd a kapuba gurított, 1:4. A 80. percben a védők Nyergest buktatták a 16-oson belül, a büntetőt Dorogi lőtte be, 2:4.

Gyengén kezdett a Pápa, de Nagy Mihály edző átszervezte csapatát, amely végül megérdemelten nyert.

Jó: Dorogi, ill. Németh a mezőny legjobbja, Domján, Szabó, Csepregi, Megyesi P., Somogyi.

Várpalota-Nagykanizsa

1:3 (0:1)

Várpalota, 100 néző. V.: Tóth.

Várpalota: Radnai  Bíró (Kardos 62.), Kovács, Új, Kaufmann  Szurok, Bregócs, Pallaga, Szegszárdi (Hajdú 79.)   Tiber  (Mar- ton 69.), Humli. Edző: Balogh Zoltán.

Nagykanizsa: Freischmid  Rákhely, Cserfő, Pozsgai, Boros (Szép 77.)  Újvári, Rácz, Nagy, Budai (Béli 71.)  Filho (Szőke 62.), Horváth. Edző: Koller Zoltán.

Gólszerző: Horváth 23., 50., Humli 51., Újvári 86. perc.

A 23. percben  Horváth lábáról lecsúszott a labda, ami a kapuba csorgott, 0:1. Az 50. percben szöglet utáni kavarodásból megint Horváth volt eredményes, 0:2. Az 51. percben Humlihoz került a labda, amivel kicselezte a védőket és a kapuba lőtt, 1:2. A 86. percben Újvári távoli lövéssel állította be a végeredményt, 1:3.

A hazaiak többet támadtak, de helyzeteiket elpuskázták, míg a vendégek némi szerencsével gólerősebbek voltak.

Jó: Humli, Szurok, ill. Nagykanizsa.