Sportolj Velünk SE

2020.01.30. 11:00

Újabb érmeket szereztek a veszprémi futók

Folytatódtak a felkészítő versenyek a közelgő fedett pályás atlétikai országos bajnokságra. A veszprémi Sportolj Velünk SE versenyzői ezúttal Budapesten és Székesfehérváron adtak számot tudásukról.

Kirsch Natália (balra) és Mező Zsófia Fotó: SVSE

A Budapest nyílt fedett pályás bajnokságon az ifjúságiak és annál idősebb korosztályok képviselői állhattak rajthoz.

Az SVSE futói több remek eredményt is elkönyvelhettek. Az élre kívánkozik Kirsch Natália győzelme 800 méteren, aki 2:18.09 perccel utasított maga mögé mindenkit.

Ugyanitt a dobogó harmadik fokára állhatott fel Mező Zsófia 2:20.46 perces idővel, míg nagy csatában ötödik lett Göncz Anna (2:22.69).

Kéri Bettina 60 méteren futamgyőzelmét követően az A döntőben indulhatott, ott idei legjobb eredményét repesztette, a 7.73 másodperces eredménnyel alig maradt le a dobogóról.

A férfiaknál a még ifjúsági korú Dabosi Marcell 60 méteren egyéni csúcsához közeli idővel, 7.56 másodperccel hatodik helyen futott át a célvonalon, míg 200 méteren új egyéni csúccsal (24.03) a középmezőnyben zárt.

Szarvas Vilmos és Járosi Richárd 800 méteren tette próbára magát, új egyéni rekordot könyvelhettek el, 2:10.12, illetve 2:14.66 perccel.

Másnap Székesfehérváron az ARAK újoncoknak és serdülőknek tartott versenyén a közelgő ob-ra való felkészülés volt a cél. Az SVSE csapatából Felber Farkas volt a legeredményesebb, aki 60 méter gáton az előfutamot, majd az A döntőt is megnyerte kiváló egyéni csúccsal (8.79). Ezt követően ötös ugrásban 16.27 méterrel a hatodik helyen végzett.

Kriszt Koppány és Korpádi Márk 60 méteren indult. Utóbbi új egyéni rekordnak örülhetett (8.28).

A lányok közül Kerékgyártó Dóra 60 méteren futamgyőzelme után a B döntőben is ügyesen futott (8.40). Távolugrásban a népes mezőnyben tizedik lett 4.53 méteres, új egyéni csúccsal.

A 60 méteres síkfutás volt több serdülőnek a feladata: ahol egyéni legjobbját érte el Kovács Noémi (8.45), Földesi Léda (9.00) és Schoffhauser Debóra is (9.32). Felber Kata Zselyke 60 gáton a B döntőt 10.19-cel megnyerte. Ötös ugrásban először próbálkozott: 11,99 méteres eredménye az ötödik helyhez volt elég.