Tartják a lépést a pápaiak

2021.01.25. 22:00

Fontos sikert aratott Kálmán László együttese a fővárosban

Az NB I/B zöld csoportjának 17. fordulójában a pápai kosarasok fontos győzelmet arattak a legutóbbi négy mérkőzésén veretlen Pénzügyőr otthonában.

Rónai Tamás

A Pápa (fehér szerelésben) egy remek formában lévő riválist fektetett két vállra

Fotó: Penovác Károly/Napló

Pénzügyőr SE–Pápa 60-81 (16-15, 18-27, 10-16, 16-23)

Budapest, zárt kapus mérkőzés. V.: Vida, Varga-Záray, Nyíri. Pénzügyőr: Szálas 10/3, Szekeres 8, Baranyi 12, Horváth B. 10/6, Kovács M. 4. Csere: Kiss L. 2, Horváth Cs. 6, Koflanovics 3/3, Mihalics, Dobos 5/3, Fekete. Edző: Bagi Melinda. Conoil Motax KC Pápa: Sonyák 17/6, Hódi 2, Koma 10, Murai 15/3, Erdei 7/3. Csere: Kiss K. 9/3, Horváth A. 18/12, Németh G. 3, Parcsami, Kasza, Kocsis, Bakos. Edző: Kálmán László.

A bakonyi együttes hét közben Hepp Kupa-mérkőzésen a piros csoportban szereplő TF-Budapest otthonában szerepelt, de nem sikerült a bravúr, és 18 pontos vereséggel búcsúznia kellett a sorozattól. Kálmán László tanítványai szombaton ismét a fővárosban bizonyíthattak, a bajnokságban remek formába lendülő Pénzügyőr ellen. Nem indult jól a találkozó a vendégek számára, 10-2-s hazai vezetésnél a pápaiak mesterének időt is kellett kérnie. Sonyák, valamint Horváth Attila tripláival a negyed végére egy pontra zárkózott a Pápa (16-15).

A második tíz perc elején felváltva vezettek a csapatok, a 13. percben 25-24 állt az eredményjelzőn. Ezt követően azonban a Pápa ritmust váltott, és egy 15-0-s rohammal állva hagyta ellenfelét (25-39). A nagyszünetig Dobos kosaraival a hazaiak tíz pont alá csökkentették a különbséget (34-42). A harmadik negyedben Sonyákék fokozatosan növelték előnyüket, ehhez az is hozzájárult, hogy a Pénzügyőr játékosai hat percig nem találtak a gyűrűbe (34-54). A kidolgozott előnyt magabiztosan őrizték a vendégek, sőt a záró felvonás derekára még sikerült is növelni azt (50-75). Az utolsó percekben már nem változott a játék képe, így újabb fontos győzelmet szereztek Koma Dánielék a bajnokságban (60-81).