kosárlabda

2021.04.23. 22:48

Tizenegy pontos hátrányba kerültek a veszprémiek

Kikapott a Budapesti Honvéd vendégeként a Hoya-Pannon Egyetem Veszprém alakulata, így legalább tizenkét ponttal nyernie kell a visszavágón, ha az ötödik helyért szeretne játszani a kosárlabda NB I/B Piros csoportjában.

Baksa Szabolcs azt ígérte, próbálnak javítani Fotó: MKOSZ

Fotó: Papp_Gyorgy

Bp.-i Honvéd–Veszprém 78-67 (19-16, 16-20, 21-17, 22-14)

Budapest, zárt kapus mérkőzés. V.: Makrai, Vadász, Borgula. Budapesti Honvéd: Szentirmai 16/3, Tóth 8/3, Stefán 6/6, Szatmári 18/6, Tanoh 7/3. Csere: Kármán 2, Takács 2, Pintér 10/3, Tichov 5, Bea 4. Edző: Puskás Artúr.

Hoya-Pannon Egyetem Veszprém: Szücs 4, Madár 10, Orgona 4, Szabó 18/3, Dukic 18/9. Csere: Sipos 8, Futó 5. Edző: Baksa Szabolcs.

Hármassal nyitott a hazai együttes, és a 3. perc végén már 8-2-re vezetett. Dukic büntetői után újabb fővárosi pontok következtek, és 12-5-nél Baksa Szabolcs időt kért. Sipos közelijével zárkózott a Hoya, azonban könnyű kosarakkal tovább növelte a különbséget a Honvéd (15-7, 19-11). A negyed hajrája a vendégeknek sikerült jobban, és három pontra zárkóztak fel.

A második játékrészben gyorsan egyenlítettek a veszprémiek (20-20), sőt Szabó triplájával a vezetést is átvették. Lendületbe jött a Hoya, Szabó és Sipos vezetésével tartotta minimális előnyét (25. perc: 26-29). Nagy volt a küzdelem minden kosárért, ám ekkor a Hoya tűnt magabiztosabbnak, és Dukic hármasa után, 32-36-nál a Honvéd kért időt. A fél­időben 35-36-ra állt a ­meccs. A szünet után kissé megtorpant a Veszprém, két percig egyszer sem tudott betalálni, amit a Honvéd próbált kihasználni (43-36). Baksa Szabolcs rendelte magához tanítványait rövid megbeszélésre, aztán Madár törte meg a kosárcsendet. Azonnal érkezett a válasz egy tripla formájában, Stefán távolijával 46-38 állt a kijelzőn.

Sajnos továbbra is sok volt a pontatlan dobás, kimaradtak a helyzetek, a túloldalon viszont látványos hármasokkal mentek előre (52-39). Dukic hármasa jókor jött, ismét meglódultak a veszprémiek, és pillanatok alatt ismét látótávolságon belülre kerültek (52-51). A negyed végén még nem dőlt el semmi (56-53).

Baksa Szabolcs azt ígérte, próbálnak javítani
Fotó: MKOSZ

A negyedik negyedben rendre a Honvéd ment elöl, ám a Veszprém ott lihegett szorosan a nyakában (34. perc: 64-62). Tichov kosara után azonban megállt a veszprémi ponttermelés, a kétperces csend után 69-63-ra változott az állás, majd 74-63-ra alakult. Időt kért Baksa Szabolcs, ám az utolsó percekben már nem maradt erő az eredmény kozmetikázására (78-67).

Baksa Szabolcs: Ma egy kicsit kevés pontot dobtunk, vasárnap megpróbálunk javítani, és legalább tizenkét ponttal nyerni.