2021.10.26. 14:34

A BFKA-Veszprémnek ezúttal egy pont jutott az NB I/B-s bajnokságban

Fontos pontokat szerzett a BFKA-Balatonfüred alakulata a férfi kézilabda NB I/B-ben. A veszprémiek idegenben ikszeltek.

Budai Farkasok–BFKA-Veszprém 28-28 (13-13)

Budapest, 100 néző. V.: Bujdosó, Horváth V. BFKA-Veszprém: Oláh, Nánási, Mikler (kapusok) – Szűcs, Körtélyesi, Markovics 3 (3), Bakos 1, Pergel 13, Szabó 2, Csányi 1, Végh, Bőti, Bene, Horváth M., Dobi 8. Edző: Velky Péter.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3.

Kiegyenlített játékot hoztak az első percek (17. perc: 8-8), majd a hazaiak zsinórban négy gólt vágtak (12-8). Pergel találataival zárkóztak az akadémisták, Dobi duplájával pedig már egyenlőt mutatott a kijelző (13-13).

A szünet után is fej fej mellett haladtak a csapatok (39. perc: 18-18). Három és fél perccel a vége előtt a Veszprém ismét közel került a győzelemhez (25-28), azonban újabb bakik után a Farkasok együttese pontot mentett.

Pécsi VSE–BFKA-B.füred 32-33 (14-16)

Pécs, 50 néző. V.: Héjja, Kónya. BFKA-Balatonfüred: Hermann, Ágoston, Gátvölgyi (kapusok) – Kovács B., Fadhle, Jánosi 9, Szmetán M. 5 (1), Mellák, Klucsik 2, Gálfi, Hegyi 3, Kepess 6, Nagy M., Frauenberger 1, Hutvágner 7 (3), Tormás-Nemeshalmi. Edző: Kis Ákos.

Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Az első percektől nagy csata bontakozott ki, hol az egyik, hol a másik fél vezetett egy-két góllal. A félidő végén a fürediek voltak jobb helyzetben.

A térfélcsere után 20-16-ra elhúzott a Füred, és állandósult a vezetése. A Pécs nagyon küzdött, az 50. percben kiegyenlített (26-26). Jánosi és Szmetán keze nem remegett meg a feszült hajrában, és ezzel nyert a Füred.