NB I/B

2021.11.03. 21:47

A kézilabda-akadémia felemás hétvégéje

A Balaton-Felvidéki Kézilabda Akadémia fele­más hétvégét zárt: veszprémi alakulata nyert, míg a balatonfürediek szoros meccsen kaptak ki a férfikézilabda NB I/B-ben.

Két góllal alulmaradtak a fehér mezes fürediek a legutóbbi találkozójukon

Fotó: Pesthy Márton/Napló

BFKA-Veszprém–Tatai AC 34-27 (19-17)

Veszprém, 80 néző. V.: Héjja, Kónya. BFKA-Veszprém: Nánási, Mikler (kapusok) – Szűcs, Körtélyesi 2, Markovics, Bakos 1, Pergel 10, Szabó 4, Almásy, Csányi 4 (1), Végh 1, Bőti, Bene, Horváth M. 5, Dobi 6. Edző: Velky Péter.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4.

Fej fej mellett haladtak a csapatok egészen a 14. percig (9-9), ekkor a hazaiak zsinórban öt gólt szereztek, válasz viszont egy sem érkezett (14-9). Négy perc után Tass duplájával zárkózott a Tata. Emberhátrányba kerültek a veszprémiek, amit jól használtak ki a vendégek, s a 26. perchez érve kezdődhetett minden elölről (15-15).

Hullámzott a játék, ismét a BFKA pillanatai következtek: Csányi duplája és Mikler üres kapus találata után ismét itt volt az előny (18-15). Szünet után többször is vezetéshez jutott a Tata (23-24), ám egy újabb remek szériával fordított a Veszprém (29-25). A hajrában már jól őrizte előnyét a házigazda, és megérdemelten nyert.

Két góllal alulmaradtak a fehér mezes fürediek a legutóbbi találkozójukon Fotó: Pesthy Márton/Napló

BFKA-Balatonfüred–Százhalombatta 30-32 (13-14)

Balatonfüred, 80 néző. V.: Sándor, Szabó. BFKA-Balatonfüred: Hermann, Ágoston (kapusok) – Kovács B., Fadhle, Jánosi 10, Szmetán M. 5, Mellák 1, Klucsik 1, Gálfi, Hegyi 1, Kepess 4, Nagy M., Frauenberger 2, Hutvágner 5 (4), Határ 1, Tormás-Nemeshalmi. Edző: Kis Ákos.

Kiállítások: 8, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1.

Ugyan az első negyedóra végére négygólos hátrányba kerültek a balatoniak (6-10), azonban Kis Ákos edző rendezte a sorokat, és a 23. percben már a hazaiak vezettek (11-10). A félidő végén kisebb hibák után a vendégek jutottak előnyhöz annak dacára, hogy egyik védőjüket, Kővári Balázst harmadik kétperces büntetése miatt végleg kiállították (13-14). A térfélcsere után nehezen lendült vissza a játékba a Füred (16-20). Kiss Attilát nehezen tudták tartani a tópartiak, vezérletével rendre a Batta ment elöl néhány góllal (46. perc: 22-24). Nagy hajrát nyitottak az akadémisták, 25-26-nál az egyenlítésért is támadhattak, ám ez nem jött össze. Az 59. percben 30-31-re állt a meccs, volt még remény, ám a vendégek kapusa hárította a füredi próbálkozást, az ellentámadás végén pedig eldőlt a két pont sorsa.